logo

31 Mayıs 2020

ABD polisi CNN muhabirini canlı yayında gözaltına aldı

CNN International muhabiri Omar Jimenez, George Floyd’un polis tarafından vahşice öldürülmesinin ardından Minneapolis’te başlayan gösteriler sırasında gözaltına alındı. Jimenez ve ekibi olaydan kısa süre sonra serbest bırakıldı.

ABD’nin Minneapolis kentinde 46 yaşındaki George Floyd’un pazartesi günü polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan gösteriler sürüyor.

Polisin siyahi olan Floyd’u boğazına diziyle basarak öldürülmesi, dünya gündemine bomba gibi düşmüştü. Kan donduran olayın ardından basın mensupları da kentte gösterileri takip ediyordu.

Olaylar sırasında bugün CNN muhabiri Omar Jimenez ve ekibi kelepçelenerek gözaltına alındı.

CNN kameramanı, Jimenez’in kelepçelendiği anları da kaydetti. Polisin görüntülerin kaydedildiğinin farkında olmadığı anlaşılıyor.

SERBEST BIRAKILDI

CNN International, ifadesi alınan Jimenez ve beraberindeki ekipten Bill Kirkos ile Leonel Mendez’in serbest bırakıldığını duyurdu. Olaydan sonra açıklamalarda bulunan Jimenez, “Her şeyin canlı yayında olması o anlarda beni rahatlatan bir durumdu. Çünkü o an yaşadıklarımı ve orada neler olduğunu tüm ülke anbean gördü” ifadelerini kullandı.(Sozcu.com.tr)

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?