logo


Ztso İle Tnb E-imza İşbirliği Tamamlandı

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ile TNB E-imza A.Ş arasında yapılan işbirliği tamamlandı.

Türkiye Noterler Birliği Vakfı tarafından kurulan ve elektronik imza hizmeti veren TNB E-imza A.Ş ile Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası arasında düzenlenen protokol tamamlandı. Protokol kapsamında ZTSO üyeleri, E-imza kullanarak Mersis Projesi ile yeni şirket kurulumu, bilgi güncelleme, şirket birleştirme, unvan değişikliği, iflas başvuruları, genel kurul bildirimlerinin yapılması, onaylanması, arşivlenmesi, çeşitli lisans başvuruları, mali destek ve teşvik başvuruları, çalışan SGK kayıtları vergi beyan ve ödemeleri online ortamda yapılabilecek.

Şirketlerin faaliyetlerini sürdürebilmeleri amacıyla çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarından aldıkları veya almaları muhtemel tescil, izin, patent ve belge işlemleri de kapsama dahil edilecek. Bu işlemlerin, mersis.gumrukticaret.gov.tr üzerinden elektronik ortamda yapılabilmesi için işlem yapacak kişi veya kişilerin (bu kişi gerçek kişi ise kendisinin, şirket ise temsil yetkisine haiz kişilerin) elektronik imzaya sahip olmaları gerekiyor.

Ayrıca, ZTSO üyeleri E-imzalarıyla birlikte paket halinde kayıtlı elektronik posta hesabına da sahip olabilecekler.

Konuyla ilgili olarak 4 Haziran 14.00’de TNB E-imza Proje Yöneticisi Berkan Çağlar’ın konuşmacı olarak katılacağı bir seminer gerçekleştirilecek.

Etiketler: » » »

Share