logo


ZELTİQ COOLSCULPTİNG

İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde dünyada yayılan Zeltiq Coolsculpting, bölgesel bir incelme tekniğidir. Hastanın herhangi bir acı ya da ağrı hissetmeden sadece tek seans üzerinden incelmesine yardımcı olan bu yöntemde, herhangi bir anestezi veya kesi işlemi uygulanmamaktadır.  Bu operasyon sonunda işlemin uygulandığı bölge üzerinden ortalama olarak 2-4 cm arasında bir incelme elde edebilirsiniz.

Zeltiq CoolSculptingile hiçbir cerrahi müdahaleye gerek duyulmadan kişinin bedeninde var olan inatçı bölgesel yağlarından kurtulabilmesi mümkündür. Fazlasıyla gelişmiş ve yeni bir teknoloji şeklinde adlandırılan bu uygulama ile vücuttaki göbek ve yan bölge yağlarından, sezaryen doğum sonrasında oluşan ve alt karında var olan yağlardan, sırttaki yağ tabakalarından, kalçada birikmiş olan yağlardan ve vücutta farklı yerlerde var olan inatçı yağlardan kurtulabilmek mümkündür. 

CoolSculptingdiğer medikal tekniklerden farklı olarak aynı liposuction gibi yağ hücre miktarını azaltmakta, bu yüzden yapılan bu işlemin sonuçları kalıcı olmaktadır. Diğer medikal teknikler sadece yağları küçültmekte ve sayısını azaltmaktadır. İşte bu yüzden Zeltiq CoolSculpting cerrahi işlem uygulanmamasına rağmen yağları kalıcı olarak azaltabilen tek medikal tekniktir.

Coolsculpting Nedir?

Bu estetik operasyon bütün uğraşlara rağmen bedenindeki farklı bölgelerde var olan yağları eritemeyen ve bunlardan kurtulmak isteyen herkese uygulanabilen etkili bir yöntemdir. Coolsculpting Nedir? derseniz, bedeninde yağ fazlalığı olan bireylere uygulanan bir bölgesel incelme yöntemidir.  Eğer cerrahi işlem yani liposuction düşünmüyorsanız zeltiq size ömür boyu kalıcı olacak şekilde yağları %20-40 oranında azaltabilmektedir.

Vücudunuzun belli bölgelerinde diyet ve devamlı sporla kurtulamadığınız yağ fazlalığınız varsa, bu yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız bu yöntemi deneyebilirsiniz. Coolsculpting Nedir? derseniz, ilaç ve kimyasal madde içermeyen maddeler uygulanmadan doğal olarak bir incelme yöntemidir. Zaman problemi ve işgücü kaybı istemiyorum diyorsanız, hemen normal yaşantınıza devam etmek istiyorsanız, ameliyatın oluşturacağı risk ve komplikasyonlardan korkuyor ve çekiniyorsanız CoolSculptingtamamen size uygun çok iyi bir estetik uygulamasıdır. Zeltiq, hamileler ve soğuğa karşı hassasiyeti ve alerjisi olan birtakım hastalıklar haricinde kadın erkek tüm bireylere uygulanabilmektedir.

Coolsculpting Nedir? derseniz, bu uygulamada cilt altındaki yağ tabakası cilde hasar vermeden bir vakum yardımıyla hapsedilir ve dikkatli bir şekilde dondurularak soğutulmaktadır. Yaklaşık bir saatlik bir zaman diliminde uygulanan soğutma yağ dokularının apoptozis sürecine girmelerine neden olmaktadır. Kısacası yağ hücreleri programlanan hücre ölümüne terk edilmektedir. Apoptozis yani programlanmış hücre ölümü, yağ hücrelerinin fonksiyonlarının geri döndürülemez bir şekle kaybetmesi anlamına gelmektedir. Ölmüş yağ hücreleri bedenimizin olağan inflamatuvar sistemi ile bedenimizden atılarak, belli bir süre içerisinde yağ tabakasında ciddi bir miktarda yaklaşık %20-40 oranında incelmesini sağlamaktadır. Bu yöntem sonunda parçalanan yağlar  karaciğer yardımıyla vücuttan atılmaktadır. Bu uygulama hakkında www.coolclinic.com.tr web sitesi üzerinden bilgi alabilirsiniz.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

5+6 = ?