logo


Zekeriya Öz ve Adil Öksüz yakalandı

sondakikasur-13

Kumpas davalarının ünlü Savcısı, FETÖ örgütü üyesi olmaktan aranan Zekeriya Öz’ün, beraberinde 15 Temmuz darbe girişiminin “1 numaralı sivil ismi” olarak anılan, “Hava kuvvetleri imamı” Adil Öksüz ile birlikte yakalandıkları iddia edildi.

İddia, CHP eski İstanbul Milletvekili, emekli Savcı Ali Özgündüz’den geldi.
Özgündüz, Sözcü’ye yaptığı açıklamada, Öz ve Öksüz’ün yakalanmalarına ilişkin aldığı bilgileri paylaştı.
Özgündüz’e göre, Zekeriya Öz ve Adil Öksüz, Gürcistan Batum’da bir lokantada yemek yerken, ABD’ye nasıl gidebileceklerini konuşuyorlardı. Konuşmalara kulak misafiri olan aynı mekandaki bir Türk vatandaşı, Zekeriya Öz’ü tanıdı.

Vatandaş, derhal Batum’daki Türk Başkonsolosluğu’na bilgi verdi.

Başkonsolosluk da Batum yerel emniyet yetkilileri ile acil temasa geçerek, Öz ve Öksüz’ün Türkiye’de arandıklarını, derhal yakalanmalarını istedi.

Kaçak iki isim, dün akşam saatlerinde Gürcistan polisi tarafından gözaltına alındılar. Halen de gözaltında bulunuyorlar.

ADALET BAKANLIĞI DEVREDE
Dışişleri Bakanlığı’nın durumdan haberdar ettiği Adalet Bakanlığı da derhal devreye girdi. Bakanlık’ta, Öz ve Öksüz’ün Gürcistan’dan Türkiye’ye iadelerinin sağlanması için gerekli evrak ve dosyalar hazırlanmaya başlandı. Dosya, en kısa sürede Batum Başkonsolosluğu kanalıyla Gürcü makamlarına iletilecek.

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

10+10 = ?