logo


29 Temmuz 2019

Ze Luis’ten Transfer Haberi

Türkiye’de bir forma giymesi konusunda uzun zamandır gündemde olan Ze Luis Galatasaray ve Fenerbahçe’nin transfer etmek için çaba gösterdiği oyuncular arasında sıcaklığını koruyordu. Yakınlarda transfer haberlerinin gelmesi beklenirken golcü futbolcunun önce takımı Spartak Moskova’dan ayrıldığı haberleri geldi. Ardından da Porto’ya transfer olduğu konusunda kesin bilgi kulübü tarafından paylaşıldı. Detaylara göre başarılı futbolcunun 4 yıllık sözleşme ile Porto takımına bağlandığı resmi olarak açıklandı.

8.5 Milyon Euro

Galatasaray ve Fenerbahçe gibi büyük takımlar tarafından talep gören ve uzun süredir de takımından ayrılması için beklenen oyuncu Ze Luis Moskova ile olan bağlarının tamamını bitirme kararı aldı. Ardından da yeni takım konusunda arayış ve transfer konuları konuşulmaya başlandı. Türkiye’den de tekliflerin olduğu 28 yaşındaki oyuncu için birçok takımın sırada beklediği bilgisi ise her zaman biliniyordu. https://www.oneloveonetouch.com

Porto da bu takımlar arasında yer alırken oyuncunun teklife sıcak baktığı da bilinenler arasında yer alıyordu. Porto oyuncunun transferi için büyük rakamları gözden çıkarmaya razı olurken sonunda beklenen açıklama resmi şekilde yapıldı. Resmi internet sayfası üzerinden yapılan açıklamaya göre 2023 yılına kadar yıldız futbolcuyu kendilerine bağladıklarını açıkladılar.

Bonservis olarak ödenen rakam için ise 8.5 milyon Euro şeklinde açıklama yapıldı. Yakın zaman önce Spartak Moskova’dan ayrılması sırasında bir veda yazısı paylaşan ve Porto transferi konusunda da yüzeysel açıklama yapan oyuncunun Porto tarafından yapılan resmi açıklama ile transfer detayları ile kesinleşmiş oldu. Takımında 36 maça çıkan oyuncu bu maçlarda 14 kez gol atma şansı elde ederken 4 kez de önemli pozisyonlar da asist yaparak takımına büyük başarılar kazandırdı.

Uzun zamandır takipte olan ve Yeşil Burun Adası olarak bilinen yerden çıkan başarılı futbolcular arasına adını yazdıran oyuncu Türkiye’den gelen talepleri neden değerlendirmediği konusunda ise herhangi bir açıklama yapmadı. Bonservis bedelinin yüksek olmasından dolayı sadece Porto’nun teklifte istenen rakama ulaştığı ve bundan dolayı da Porto’nun değerlendirmelerde bir adım önde olduğu şeklinde açıklamalar da yapıldı.

Fenerbahçe ve Galatasaray’da yeni sezon için açıklamalar ve transferler devam ederken her iki takımdan da genç ve yetenekli oyuncuların transferlerine dair açıklamalar gelmeye devam ediyor. Transfer listesinde yer alan birçok isimden bir tanesi olan yıldız oyuncunun Porto’ya kaptırılması sonrasında yeni transfer detaylarının gelmesi ve taleplerin diğer isimlere kayması bekleniyor. Yeni takım ile 4 yıllık anlama yapılması ise uzun bir süre Türkiye takımlarının listesinde yer alamayacağı yönünde yorumlandı. Takımından ayrılmasının arkasında yatan nedenin de aslında Porto renklerine bağlanmak olduğu söylenen futbolcu için başarılı ve oldukça kesin kararlar alan bir oyuncu yorumları da yapıldı.

Kısa bir süre içinde oldukça fazla transfer talebi bulunan oyuncu hakkında merak edilenlerin sonunda kamuoyu ile paylaşılmış olması da beklentilerin ortadan kaybolmasına neden oldu. Bunun için oyuncunun kesin karar vermesi için beklenen sürenin oldukça kısa olması takımdan ayrılmadan önce Porto hazırlıklarının yapılmaya başlandığı şeklinde yorumlandı. Transferle alakalı fazla detay olmaması da aynı şekilde yapılan yorumların doğruluk payının daha fazla olmasına neden oldu. Takımından ayrılırken üzüldüğünü de aynı şekilde paylaşan oyuncunun Porto konusunda uzun zamandır olumlu görüşler bildirdiği de biliniyordu. Bundan dolayı Moskova ile bağını kesme kararını uzun zaman önce alan Ze Luis’in bir dahaki transfer dönemi için yaklaşık 2 katı gibi oneloveonetouch.com bonservis değerine ulaşacağı da beklentiler arasına çoktan yazılacak gibi duruyor.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+4 = ?