logo


Yurt genelinde dev IŞİD operasyonu

Türkiye genelinde terör örgütü IŞİD’e yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan kişi sayısı 500’ye yaklaştı.

Diyarbakır’da IŞİD operasyonu: 4 gözaltı

Diyarbakır’da terör örgütü IŞİD’a yönelik gerçekleştirilen operasyonda 4 şüpheli gözaltına alındı.
Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca terör örgütü IŞİD’e yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince kent merkezinde belirlenen bazı adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda, IŞİD üyesi olduklarından şüphe edilen 4 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, ifadeleri alınmak üzere Terörle Mücadele Şubesine götürüldü.

Malatya’da IŞİD operasyonu: 2 gözaltı

Malatya’da IŞİD terör örgütü mensuplarına yönelik yapılan operasyon neticesinde, biri Suriye uyruklu üniversite öğrencisi, diğeri de Türk vatandaşı olmak üzere iki şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalar sonucu da bol miktarda dijital malzeme ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Hatay’da IŞİD operasyonu: 38 gözaltı

Hatay’da terör örgütü IŞİD’e yönelik yapılan operasyonda 38 kişi gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından merkez ve ilçelerde terör örgütü IŞİD’e yönelik bazı adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda gözaltına alınan 38 kişinin sorgulamalarının sürdüğü bildirildi.

Şanlıurfa’da IŞİD’e yönelik operasyon: 150 gözaltı

Şanlıurfa’da terör örgütü IŞİD’e yönelik Suriyelilerin kaldığı otel ve evlere düzenlenen eş zamanlı operasyonda 150 kişi gözaltına alındı.
Kent merkezi ve ilçelerinde çok sayıda polisinin katılımıyla belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi.
Terörle Mücadele şubesi ekipleri terör örgütü IŞİD soruşturması kapsamında izlemeye aldığı Suriyelilerin yakalanması için sabah saatlerinde harekete geçti. Savcılık talimatıyla kentin çeşitli semtlerinde Suriye uyrukluların kaldığı otel ve evlere polisler tarafından eş zamanlı operasyon düzenlendi. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı operasyonda 150 Suriyeli gözaltına alındı.
Şüphelilerin kaldığı otel ve evlerde yapılan aramada çok sayıda dokümana da el konuldu. Baskın yapılan bir otel, Haliliye Belediyesi zabıta ekipleri tarafından mühürlenerek kapatıldı. Zanlılar ise sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürülen şüphelilerin, IŞİD ile irtibatlarına yönelik sorgulamanın yapılacağı bildirildi.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Gaziantep’te IŞİD operasyonu: 47 gözaltı

Gaziantep’te terör örgütü IŞİD’e yönelik operasyonda 47 kişi gözaltına alındı.
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah erken saatlerinde savcılık kararıyla 51 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Özel harekat polislerinin de destek verdiği operasyonlarda 47 kişi gözaltına alındı. Evlerde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilirken, dijital materyallere de el konuldu.
Terör örgütü IŞİD’e üyesi olmakla suçlanan 47 şüphelinin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorgulanmalarına başlandı.

Adana’da 25 IŞİD’li yakalandı

Adana’da IŞİD terör örgütüne karşı yapılan operasyonlarda 25 kişi yakalandı.
Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri bu sabah erken merkez Yüreğir İlçesi’ndeki Yeşilbağlar ile Kiremithane Mahallesi’ndeki 53 adrese eş zamanlı operasyon yaptı. Yaklaşık 500 polisin katıldığı operasyonlarda 25 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin IŞİD terör örgütü yanlısı olarak faaliyet gösterdiği ve sansasyonel eylem hazırlığında oldukları ileri sürüldü. Zanlılar sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Çorum’da IŞİD operasyonu: 19 gözaltı

Çorum’da düzenlenen IŞİD operasyonunda aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu 19 kişi gözaltına alındı.
Çorum İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekiplerince terör örgütü IŞİD’e yönelik belirlenen adreslere sabaha karşı eş zamanlı operasyon düzenledi. İl merkezi ve bazı ilçeleri de kapsayan operasyonda belirlenen adreslerde arama gerçekleştirildi. Yapılan baskınlarda aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu 19 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar sağlık kontrolü için Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. Ardından sorgulanmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+4 = ?