logo


Yıldırım’dan flaş açıklama

yildirim-dan-flas-aciklama-7257039

Alman Savunma Bakanı’na İncirlik’i ziyaret için izin vereceklerini belirten Başbakan, Rusya ile ilişkilerde de güzel gelişmeler yaşandığını ve yakında bunu paylaşacaklarını söyledi.

Türkiye ve İsrail arasındaki tarihi anlaşmanın detaylarını paylaşan Başbakan Binali Yıldırım, gazetecilerin sorusu üzerine Almanya ve Rusya ilişkileri üzerine de açıklamalar yaptı.

Almanya Savunma Bakanı’nın İncirlik Üssü’nü rahatlıkla ziyaret edebileceğini vurgulayan Başbakan, “Türkiye izin verecek, Almanya Savunma Bakanı İncirlik’i rahatlıkla ziyaret edebilir herhangi bir sorun yok” dedi.

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen geçen hafta Bakanlık Müsteşarı Ralf Brauksiepe ve bir grup parlamenterden oluşan heyetin İncirlik Üssü ziyaretine Türkiye tarafından izin verilmemesi karşısında, bizzat kendisinin bu ziyareti gerçekleştireceğini dün açıklamıştı.

‘RUSYA İLE GÜZEL GELİŞMELER VAR’

Düşürülen uçakla birlikte krize giren Rusya ve Türkiye ilişkileri için ise Yıldırım, “Güzel gelişmeler var, yakın zamanda paylaşacağız” ifadesini kullandı. Başbakan, iki ülke halklarının da bu krizin sona ermesini istediğini ve yöneticilerin de bunun üzerine çalıştığını vurguladı.

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

6+7 = ?