logo


Yılbaşında gidebilecek ucuz ülkeler…

Acısıyla tatlısıyla bir yıl daha geride kalırken, yeni yıliçin umutlu hayaller kurulmaya başlandı bile. Pek çok kişi şimdiden yılbaşınıdiğer günlerden farklı kılacak kutlamalara hazırlanıyor. Seyahat sitesibiletall.com bir değişiklik yapıp yeni yılı bambaşka bir ülkede kutlamakisteyenler için gidilebilecek en ucuz ülkeleri derledi.

UKRAYNA

Seyahat etmeniz için vize gereksinimi duymayan ülkelerdenbiri olan Ukrayna, coğrafi konumu nedeniyle ülkemize de gayet yakın. Parabirimi Grivna ve dili Ukraynaca olan Ukrayna 44.5 milyon nüfusa sahip. Fiyat vepahalılık konusuna gelirsek, diğer Avrupa ülkelerine kıyasla burada dahaekonomik bir tatil geçirebilirsiniz.

ARNAVUTLUK

Güney Avrupa’da bulunan Arnavutluk’un dili Arnavutça venüfusu 2.8 milyon civarında. Para birimi ise Leki. Nüfusunun az olmasınedeniyle kalabalık tatil yerlerini sevmeyenler için iyi bir opsiyon olanArnavutluk aynı zamanda diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha az bir bütçeyletatil yapmanıza olanak sağlıyor.

GÜRCİSTAN

Yaklaşık 70 bin kilometrekare yüz ölçümüne sahip olanGürcistan, Karadeniz’in doğu kıyısında yer alıyor. Dili Gürcüce’ ve nüfusu da3.7 milyon. Para birimi ise Lari.

SIRBİSTAN

Listemizin 4. sırasında ise Balkanlar’da yer alan Sırbistanbulunuyor. Resmi dili Sırpça olan Sırbistan’da İngilizce de yaygın bir şekildekonuşuluyor. Eğer İngilizce biliyorsanız bu ülkede insanlarla kolayca iletişimegeçebilirsiniz. Para birimi Sırp Dinarı olan ülkenin nüfusu da 7 milyoncivarında. Eğer tatilinizi kalabalık olmayan yerlerde geçirmeyi seviyorsanızSırbistan tam size göre olabilir.

MAKEDONYA

Güneydoğu Avrupa’da bulunan bir Balkan ülkesi olanMakedonya, resmi adıyla ‘’Makedonya Cumhuriyeti”, 25.173 kilometrekarelik biryüzölçümüne sahip. Nüfusu ise sadece 2 milyon. Listedeki ülkelerin çoğu gibiMakedonya da kalabalığı sevmeyen insanlar için oldukça uygun bir ülke. Parabirimi ise Makedon Dinarı.

Kaynak:Sözcü


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+2 = ?