logo


Yerköy’de aile eğitimi kursunu tamamlayan kursiyerler sertifika aldı

Yozgat’ın Yerköy Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen ‘Aile Eğitimi’ kursunu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

İlçe Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen sertifika töreninde konuşma yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Arif Uyar, 8 hafta süren aile eğitim kursunu başarıyla tamamlayan 50 kursiyere sertifikalarının verildiğini söyledi. Uyar, “Kursumuza Şehit Sedat nezih Özok Lisesi’nden 13, Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nden 25, Endüstri Meslek Lisesi’nden 12 olmak üzere toplam 50 kursiyer katıldı. 8 hafta süren kursumuz boyunca yaptığımız gözlemlerde kursun amacına ulaştığını düşünüyoruz.” dedi.

Bir aileyi idare etmenin bir dkonutleti idare etmekten daha zor olduğunu söyleyen Uyar, “Aile, toplumun en küçük yapı çekirdeğidir. Her şey bir aile ile başlar. Her çocuk ailesinden öğrendiğini uygular. Biz de burada aile eğitimi kursu vererek aslında çocuklarımıza, gelecek nesillerimize eğitim veriyoruz. Telkonutizyon ve internetin insanları kendisine bağlayıp bağımlı hale getirdiği günümüzde Halk Eğitim Merkezimizin hazırlamış olduğu eğitim faaliyetine katılan kursiyerlerimize ve eğitimi veren öğretmen arkadaşımıza teşekkür ederken eğitimin amacına ulaşmış olması bizleri mutlu etmiştir.” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » » »

Share