logo


01 Kasım 2017

Yeni Yılda Uludağ’da Bembeyaz Bir Sayfa Açın

Uludağ, bölge konumu itibariyle kış sezonu tatilcilerinin en çok tercih ettiğin bölgelerin başında yer almaktadır. Uludağ otelleri, yılbaşında ve kış sezonu boyunca kayak sporuna ilgi duyan bunun yanında eğlenceyi ve huzuru arayan konuklarını ağırlamaktadır. Bölge turizminin kaliteli yapısı özellikle yabancı turistlerinde bölgeyi yoğun olarak tercih etmesini sağlıyor. Yeni yılın yaklaştığı tarihlerde kar yağışının başlaması ile birlikte mükemmel bir görüntüye bürünen Uludağ bölgesi, ziyaretçilerine tam anlamıyla bir görsel şölen sunuyor. Kayak otelleri kapsamında, kayak sporuna gönül vermiş veya ilk kez bu zevkli gerçekleştirecek turistler akın akın bölgeye ulaşıyor.

Siz ve Sevdikleriniz İçin En İyi Aktiviteler Uludağ’da

Uludağ bölgesi otelleri, her sene yılbaşında konuklarını eğlendirirken en iyi aktivitelerini sunarak çeşitlilik yaratmaktadır. Yılbaşı otelleri, bu özel gece için odaları ve salonu hazırladıktan hemen sonra, Dünya mutfağının seçkin yemeklerinden bir demet sunuyor. Tatil süresi uzun olan misafirlerini Bursa’yı gezmek ve keşfetmek konusunda teşvik eden Uludağ otelleri, bölge turizminin yükselişinde ki en büyük etken konumundadır. Bursa’da bulunan, Osmanlı’nın Bursa’ya giriş yaptığı Saltanat Kapısı, geçmişte Kınalı Kar dizisinin çekildiği Cumalıkızık, bölgenin içme suyu ihtiyacını karşılayan Suuçtu Şelalesi ve eski günlerden kalma tramvayı ile Cumhuriyet Caddesi kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir. Kısa şehir turunu tamamlayan turistler, araçlarla veya teleferik ile Uludağ’a ulaşarak lapa lapa yağan karın ve kartpostalları kıskandıracak kadar güzel olan bembeyaz manzaranın tadını çıkarmaktadır.

Meşhur Şifalı Sularda Yılın Stresini Atın

Uludağ bölgesinin turizm açısından çok önemli olmasının sebebi, kayak turizminin dışında bölgede yer alan termal sular kaplıcalardır. Termal oteller, şifa bulmak isteyen ve tüm yılın stresini, yorgunluğunu atmak isteyen konuklarına en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Tüm yıl boyunca açık durumda olan termal oteller, uzman yetkili kadrosu ile tatilcilere tamamen dinlenmeyi ve dinç olarak tatili tamamlamalarını vaat ediyor. Kış Otelleri içerisinde yer alan kapalı havuz ve sıcak suların haricinde bölgede bulunan, Kükürtlü Kaplıcası, Terme Kaplıcası ve Kaynarca Hamamı doğal şifalı sularda yararlanmak isteyenlerin hizmetinde bulunuyor.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+6 = ?