logo

28 Aralık 2016

Yaz saati uygulamasıyla ilgili hükümetten flaş açıklama

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, “Yaz saati uygulamasından geriye alma gibi bir durum söz konusu değil” dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kurtulmuş, yaz saati tartışması ile ilgili soruya şu yanıtı verdi: “Öyle bir çalışmamız yok, herhangi bir uygulama olmayacak. Geriye alma gibi bir niyetimiz yok.”

SOSYAL MEDYA SORUMSUZCA YAYIN YAPILACAK ALAN DEĞİLDİR

“Bu video görüntüleriyle ilgili henüz TSK, Milli Savunma Bakanlığı tarafından teyit edilmiş, netleşmiş bir bilgi yoktur. Zaten teyit edilmiş bir bilgi olsa bunu kamuoyuyla paylaşırız. Bu tür terör örgütleri, dünyanın en aşağılık, en kirli mekanizmaları. Olsun olmasın herhangi bir video görüntüsünü yayınlayarak, zaten ne yapmak istiyor? Halka korku salmak, halkı çaresizliğe itmek istiyor, halkı kendi içine kapatmaya çalışıyor. Herkes birbirinden, yanındakinden korksun istiyor. Sadece bu örgüt değil hepsi için söylüyorum. Kusura bakmasınlar, bazı arkadaşlar da medyadaki bazı arkadaşlar da lütfen ayaklarını denk alsınlar. Özellikle sosyal medya sorumsuzca yayın yapılacak bir alan değildir. Türkiye, DEAŞ ile fiilen sahada bir savaş halindedir. Oturduğu sıcak masaların üstünde, uyduruk görüntüler üzerinden propagandalarla Türk halkının moralini bozmaya çalışmak vatanseverlik değildir’’

Kurtulmuş,Numan,başbakan yardımcısı,yaz saati, Bakanlar Kurulu

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?

#

Yaz saati uygulamasıyla ilgili hükümetten flaş açıklama” için 1 yorum

  1. Fikri Deniz : diyor ki:

    Yaz saati ile ilgili bir şey söylemek istiyorum, yanılmış olabilirim. Şimdiki saat bir saat ileride, değiştirmek lazımdı, ama hata yapıldı. İlk baharda yaz saatine geçilmeyecekti Hükümet istemiyorsa. Ta doğrusu güzün değişecekti, ilkbahar yaz saatine geçilmek istenmiyorsa saatler değiştirilmeyecekti. Sonu hayırlı olsun.

    0