logo


‘Yaşıyorsak sizin sayenizde’

İzmir’deki bir turşu fabrikasında iki ay mevsimlik işçi olarak çalışan bir anne aldığı ücretin 500 lirasını şehit ailelerine bağışladı.

Sosyal medya dün maaşını şehit ailelerine bağışlayan mevsimlik işçinin mektubuyla sallandı. İzmir’deki bir turşu fabrikasında iki ay mevsimlik işçi olarak çalışan bir anne aldığı ücretin 500 lirasını şehit ailelerine verdi.

Elinde zarfla geldi

Kemalpaşa Kaymakamlığı’ndan alınan bilgiye önceki gün sabah saatlerinde elinde bir zarfla gelen işçi kadın, Kaymakam beyle görüşmek istediğini söyledi. Kaymakamla odasında görüşen işçi, Mehmetçik için bağışlamak istediği parayı bir zarfın içinde yazdığı mektupla birlikte Kemalpaşa Kaymakamı Kemal Kızılkaya’ya teslim etti. İki çocuk annesi duyarlı kadın işçi kaymakamdan paranın şehit aileleri derneğinin hesabına yatırılmasını istedi.

İşte o mektup

Kızını üniversitede, 9 yaşındaki oğlunu ilkokulda okutan annenin göz yaşartan bağış mektubu şöyle: Ben bir turşu fabrikasında mevsimlik işçi olarak iki ay çalıştım. Kazandığım üç beş kuruştan olsa da 500 TL şehit ailelerine bağışlamak istiyorum. Onlar ki canlarını bu vatana vermiş ve yüce makama ulaşmışlar. Kızım Ege Üniversitesi’nde gıda teknikerliği, 9 yaşındaki oğlum ise ilkokulda okuyor. Bir fabrikada işçi olan eşim sabah güvenle işine gidiyorsa, ben ev kadını olarak güvenle yaşıyorsam, o yiğitlerin sayesindedir. Şehit ve gazilerimize canım feda olsun. Çam sakızı çoban armağanı kabul buyurun ve onlara göndermenizi rica ederim. Allah onlardan ve ailelerinden razı olsun. Bu milletin bir ferdi olmaktan şeref duyuyorum. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Allah’a emanet olun Kaymakamım…

‘Kimse adımı bilmesin’ dedi

İşçi annenin 500 lirayı Kaymakam Kızılkaya’ya teslim ederken söylediği bu sözler de takdir topladı: Bu bağışı Allah rızası için, Mehmetçiğim için yapıyorum. Kimse adımı sanımı bilmesin. Benim değil bizim için canını veren kahraman askerlerimizin ismi bilinsin… (Gazete Vatan)

Etiketler:

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?