logo


Yaşar Kemal’in doktoru sağlık durumunu açıkladı!

yasar-kemalİÜ İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Karan, Yaşar Kemal’in sağlık durumu hakkında açıklama yaptı.

Yaşar Kemal’in son durumu için umutlu konuşan Karan, büyük edebiyatçının tedavi süreciyle ilgili detaylı açıklama yaptı.

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Karan, Yaşar Kemal ‘in sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı.

Karan, “Yapay solunum desteği ve diğer ilaç tedavileriyle devam eden bir süreç. Temkinli olmak lazım. Çok hızlı bir değişiklik beklemiyoruz. Temkinli iyimserliğimiz devam ediyor” dedi.
Prof. Dr. Karan, “Değerli edebiyatçımız Yaşar beyin, 14 Ocak’tan bu yana yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam etmekte. Geliş anından bugüne kadar olan süreci değerlendirdiğimizde olumsuz bir gidiş söz konusu değil. Geçen süreçte parametrelerimizde, fizik muayene ve diğer aletlerle cihazlarla takip ettiğimiz bilimsel parametrelerde olumsuz gidişin olmaması bize iyimserliğimizi devam ettiriyor. Tedbiri elden bırakmayacağız” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+9 = ?