logo

Yasak sona erdi! 3 günde 25 kamyon avladılar…

balik-av

Sinop’ta denize açılan balıkçılar, son 3 günde 25 kamyon dolusu palamut avladı.

Sinop’ta denize açılan Karadenizli balıkçılar, son 3 günde 25 kamyon dolusu palamut avladı. Av yasağının sona ermesinin ardından 1 Eylül’de denize açılan balıkçılar, son günlerde kasalarını palamutla doldurdu.

Türkiye’nin farklı illerinden gelen balıkçıların da avlandığı Sinop’ta son 3 günde tutulan 25 kamyon dolusu palamut, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere pek çok kente gönderildi.

Sinop-Kastamonu Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Ali Bayrak,yaptığı açıklamada, Sinop açıklarında 35 tekne ile avcılık yapıldığını söyledi.

Teknelerin limana bol miktarda palamutla döndüğünü dile getiren Bayrak, şunları kaydetti:

“Sinop açıklarında yoğun şekilde palamut avcılığı yapılıyor. Farklı illerden gelen balıkçılarla tekne sayısı 35’i buldu. Bu teknelerin büyük bölümü limana bol miktarda palamutla dönüyor. Tabi sadece Sinop içerisinde böyle büyük miktarların tüketilmesi mümkün değil. O nedenle İstanbul ve Ankara başta olmak üzere farklı kentlere gönderiliyor. Hatta şunu söyleyebiliriz, Türkiye’ye palamut Sinop’tan sevk ediliyor. Bolluk ne kadar sürecek, biz de izleyip göreceğiz.”

Bu arada her bir kamyonla ortalama 700 kasa palamut sevk edildiği öğrenildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?