logo


Yargıtay’dan ‘böcek’ açıklaması!

haberyargıtay633Başbakanlık binasında bulunan böceğe ilişkin Yargıtay’dan açıklama yapıldı.

Başbakanlık binasında bulunan böceğe ilişkin Yargıtay’dan açıklama yapıldı.

Başbakanlık binasında bulunan böceğe ilişkin Yargıtay’dan açıklama yapıldı. Yargıtay: “Dinleme iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.
Yargıtay Başkanlığı, Başbakan’ın odasından çıkan dinleme cihazlarının yansıtıcılarının Yargıtay binasının çatışında yer aldığı haberler üzerine, ilgili kurumlara gerekli bilgilerin temini adına yazılar yazıldığını, kurumun yasal oymayan bu tür eylemler karşısında ilgili makamlara her türlü hukuki ve fiili yardımda bulunmaya hazır olduğunu bildirdi.

Yargıtay Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, bugün bazı basın ve yayın organlarında “Başbakanın makam odasında bulunan cihazdan çıkan sinyallerin, hemen karşıdaki Yargıtay’a konulan yansıtıcıyla uzağa aktarıldığı belirlendi” ve “Başbakan Erdoğan’ın makam odasından çıktığı iddia edilen dinleme cihazının sinyallerini yansıtan bir aparatın Başbakanlık’ın hemen karşısındaki Yargıtay binasının çatısında bulunduğu öne sürüldü” şeklinde haberler yayınlandığı hatırlatıldı.

Açıklamada, Aydınlık Gazetesinin 29.12.2012 ve Yurt Gazetesinin 30.12.2012 tarihli baskılarında da aynı mahiyette haberlerin yer aldığı ifade edildi. Bu yayınlar üzerine Yargıtay Başkanlığı tarafından o gün tarihi itibariyle Başbakanlık Müsteşarlığı ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ile gerekli yazışmaların yapıldığı, cevaben bu konuda herhangi bir bilgi ve soruşturmanın olmadığının kuruma bildirildiğini belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Benzer mahiyet arz eden ve ikinci kez yayınlanan bu haberler üzerine yine ilgili kurumlara gerekli bilgilerin temini adına yazılar yazılmış olup, kurumumuz yasal olmayan bu tür eylemler karşısında ilgili makamlara her türlü hukuki ve fiili yardımda bulunmaya hazırdır. Somut bilgi ve belgelerin tarafımıza intikali halinde de gereğine tevessül edileceği bilinmelidir.”

Etiketler:

Share