logo


04 Kasım 2017

Yanlışlıkla eşinin ikizinden 3 aylık hamile kalan kadın

Olay Türkiye’de geçiyor. Eğer gerçekse hem üzücü hem komik, eğer kurguysa hem yaratıcı hem komik. Yani olay kesinlikle komik. Beyaz TV’de yayınlanan bir programa bağlanan kadın, eşinin ikiziyle yanlışlıkla birlikte olduğunu ve 3 aylık hamile olduğunu söylüyor. Sunucunun ve uzmanımızın verdiği tepkiler ise görülmeye değer.

Böylesine absürt bir olayı kaç insan yaşayabilir ki? Öncelikle telefondaki kadının olayı çok rahat bir şekilde anlatması insanı şüpheye düşürüyor. Gayet sakin, gevrek bir ses tonu ve alaycı tavrı var. Sesi dahi titremiyor.

Olaydaki mantık hataları zaten saymakla bitmez. Eşimin ikizi diye başlayan hikayesine, abisi olarak devam ediyor. Olaydaki can alıcı nokta ikizlik iken böyle bir devamlılık hatasına düşmesi, amatör senaristimizin hanesine eksi 1 olarak yazılıyor.

Bir diğer hataysa, hadi saç kesimi, sakalı, giyimi kuşamı bile aynı, e vücudu da mı aynı be kadın? Bu vücut konusunu burada daha fazla açamayız elbette ama herkesin aklına muhakkak bu soru gelmiştir. Her şeyleri mi ikiz?

Bu troll hikayecimize bizden ufak bir taktik: Kurgu ve devamlılık üzerine daha fazla yoğunlaş. Gerekirse itiraf forumlarında takıl, bol bol oku, aklına gelen hikayeleri orada yaz. Daha sonra yeterince geliştirdiğine kanaat getirince tekrar televizyonlardaki bu gibi inanılmaz zekice hazırlanan ve müthiş kıvrak zekalı uzmanlar bulunduran programlara bağlanırsın.(Milliyet/mola)

Etiketler:

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?