logo

Yalnız demiryolu işçisi İbrahim Çivici’ye tatil müjdesi

Yalnız demiryolu işçisi İbrahim Çivici'ye tatil müjdesi

Aydın’ın Nazilli ilçesinde her gün 15 kilometre yürüyerek rayların güvenliğini sağlayan ve bu işi yirmi yıldır kesintisiz bir şekilde yapan, demiryolu işçisi İbrahim Çivici’nin “Denize veya sahil kenarına bir yere 20 yıldır gitmedim. Ailecek öyle bir yere gitmedik” sözleri Türkiye’yi derinden etkiledi. Sosyal medyada ‘yalnız’ demiryolu işçisi için kampanya düzenlendi ve 80 bini aşkın imza toplandı. İbrahim Çivici’ye beklediği tatil haberi Fatih Belediyesi’nden geldi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Aydın’ın Nazilli ilçesinde yaşayan Çivici’nin 20 yıldır TCDD çalışanı olduğu ve her gün yaz kış demeden, 15 kilometrelik yol yürüyüp, rayların güvenliğini sağladığı bildirildi. Çivici’nin yazın kavurucu sıcakta, kışın dondurucu soğukta usanmadan görevini sürdürdüğü ve 20 yıldır ailesiyle tatil yapmadığı belirtilen açıklamada, “En büyük motivasyonu, yanından geçen trenlerin makinistlerinin kendisine selam vermesi ve el sallaması. Çivici, yanından selam vermeden geçip giden bir makinist olduğunda da hüzünleniyor, üzülüyor” denildi.

Açıklamada, Çivici’nin bu hikayesine ilişkin haberin basın yayın organlarında yer alması üzerine sosyal medyada da bir kampanya başlatıldığı anlatılarak, “Çivici’nin tatile gitmesi için açılan kampanyayı 80 bini aşkın kişi imzaladı. İbrahim Çivici’nin 20 yıldır tatil yapamamasından da üzüntü duyan Belediye Başkanı Mustafa Demir’den aileye müjde geldi. İbrahim Çivici ve ailesi, kendi istedikleri bir tatil beldesinde tatil yapabilecek ve tüm masraflar Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir tarafından karşılanacak” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de bir gülümsemenin, içten bir selam vermenin en basit ama en güzel iletişim şekillerinden biri olduğunu vurgulayarak, kendilerinin bunu çok önemsediğini, belediyenin her alanda çalışanından bunu istediğini ve ekibinden vatandaşa karşı özellikle güler yüzle muamele beklediğini kaydetti.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?