logo


Yağmurlu günlere hazır olun!

Bir açılıp bir kapanan havalar ısınmaya devam ediyor ancak önümüzdeki günlerde bir süre güneşe hasret kalacağız. Yağmur hangi şehirleri etkileyecek? Yağmur ne zaman başlayacak ne zaman bitecek? Hava sıcaklıkları yükselecek mi? İşte 7 Haziran hava durumu ve 5 günlük haritalı hava durumu ayrıntıları…

Hava sıcaklıkları yaz mevsiminin etkisiyle yükselmeye devam ederken, yaz yağmurları yer yer kendini göstermeye başlayacak. “Hava durumu nasıl olacak?” ve “Yağmur ne zaman başlayacak?” soruları vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Kars ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Marmara’nın kuzeyi ve doğusu, İç Ege ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Hava sıcaklığının ise batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

YARINDAN İTİBAREN YAĞMUR VAR
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 5 günlük hava durumuna göre yarından itibaren etkisini göstermeye başlayacak olan yağışlar aralıklarla dört gün kadar sürecek.

Kaynak:Sözcü

Etiketler:

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?