logo


27 Haziran 2016

Yağmur Sarıoğlu’nu polise şikayet ettiler, cezası ne olacak?

beac981033c41b578a7d60f783598a00

Galatasaraylı futbolcu Sabri Sarıoğlu’nun eşi Yağmur Sarıoğlu Lamborghini ile 270 km hız yapınca bir vatandaş tarafından polise şikayet edildi. Eğer Sarıoğlu’nun hız sınırını aştığı tespit edilirse 412 TL para cezasına çarptırılacak.

Sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz’ı havalimanına yetiştirmek için Lamborghini marka aracıyla Çeşme-İzmir otobanında 470 km hız yapan futbolcu Sabri Sarıoğlu’nun eşi Yağmur Sarıoğlu bir vatandaş tarafından otoban polisine şikayet edildi. O anlarını Snapchat’ten yayınlayan Durmaz da başlarına böyle bir olayın geleceğini tahmin edememişler. 1 milyon kişi tarafından takip edilen Durmaz’ın bu videosu tepki çekti.

Vatandaşın şikayeti üzerine yetkililer Çeşme-İzmir otobanında sivil araçla geziri radar olduğunu ve hız sınırını geçen araçlara cezai işlem yapıldığını söyledi. Otoban polisinin videoları ihbar kabul ederek ‘trafiği tehlikeye düşürmek’ suçundan savcılığa suç duyurusunda bulunabileceği belirtildi. Bölgedeki hızı da gösteren kameraların görüntüler incelenip görgü tanıklarının da ifadesine başvurulacak. Buna göre Yağmur Sarıoğlu’nun hız sınırı aştığı tespit edilirse 412 TL ödeyip bu durumu da atlatacak.

Tabi hız sınırını aşan Sarıoğlu’nun insanların canını tehliyete attığını söyleyenler de var…Sadece 412 TL ödeyip kurtulacak diyenler de…Cezai yaptırımların düşük olması belki de hız tutkunu araç sahiplerinin bu gibi durumları umursamamasına neden oluyor.

Etiketler: »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

6+2 = ?