logo


Yağışlı hava yeniden geliyor!

yagmurMeteoroloji Genel Müdürlüğü özellikle Marmara’da hava sıcaklıklarının 7 derece birden düşeceğini duyurdu. Akşam saatlerinden itibaren ise yağış geliyor.

Marmara’da yüzünü gösteren güneşli ve ılık hava akşam saatlerinde yerini yağışa bırakacak. 7 derece düşecek sıcaklıklarla birlikte yeni bir yağış dalgası yurda giriş yapacak.

SU BASKINLARINA DİKKAT!

Trakya’da gece başlayan yağışların bugün öğle saatlerinde Edirne ve Kırklareli’nde, akşam saatlerinde İzmir, Çanakkale ve Tekirdağ’da gece ve sabahın ilk saatlerinde ise Balıkesir, Bursa, Yalova ve İstanbul’da kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelebilecek su baskını ve yıldırım düşmesi, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

EGE’DE FIRTINA BEKLENİYOR

Ege Denizi’nin kuzeyinde güney ve güneybatı, güneyinde güneydoğu yönünden esecek rüzgarın yarın sabah saatlerinden sonra fırtına şeklinde esmesinin beklendiği bildirildi.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Ege Denizi’nin kuzeyinde güney ve güneybatı, güneyinde güneydoğu yönünden esecek rüzgarın yarın sabah saatlerinden sonra saatte 50-75 kilometre hızla fırtına şeklinde esmesinin tahmin edildiği ifade edildi.

Fırtınanın yarın akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği belirtildi.

Etiketler: » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+5 = ?