logo


26 Mart 2018

Yağ Eritilmesini Sağlayan Teknoloji

 

Bayanların sıklıkla şikayetlerini dile getirdiği konulardan birisi de vücutta bulunan bölgesel yağlar ve bu yağların neden olduğu selülit problemidir. Herhangi bir cerrahi operasyona dayanmadan sağlık ve güzellik teknolojilerinin gelişmesi ile ortaya çıkan Velashape 3 cihazı bölgesel şekillenme uygulamalarında kullanılan bir teknolojidir.

 

Özellikle, bölgesel yağ eritimi ve selülitlerin zamanla yok edilmesinde etkili olan bu cihaz, genç ve sağlıklı bir vücut elde edilmesine de yardımcı olmaktadır. Kişinin vücut durumuna ve yağ dokusuna göre farklı seanslarda uygulanan bu yöntem, dinamik bir vücudun elde edilmesinde oldukça büyük bir etkiye sahiptir.

 

Vücut Şekillendirme Teknolojisinin Kullanımı

 

           Velashape 3 cihazı, sadece bir etkiye değil, vücut sağlığı için pek çok farklı etkiye sahiptir. Öncelikle bu cihaz, RF ışınları ile kızıl ötesi frekansları vücuda göndererek, yağ dokusu üzerinde etkili olmaktadır. Işınlar sayesinde yağ dokusunu parçalayarak, vücuttaki yağ oranının eritilmesini sağlar. Ardından, özellikle selülit oluşumunun mevcut olduğu alanlarda vakum etkisini göstererek, hem hızlı bir şekilde yağ eritilmesine yardımcı olur hem de masaj etkisi ile selülitlerin giderilmesini sağlar.

 

Vakumlama etkisinin vücuttaki kolajen miktarını da artırıcı yanı bulunduğu için kolajen artışına bağlı olarak vücut dokusu yenilenerek, daha sağlıklı bir duruma kavuşmaktadır. Kişinin şikayetlerine ve vücut analizine göre yapılan seanslar sonucunda gözle görülür bir etki mümkün olmaktadır. Radyofrekanslar sayesinde vücuttaki fazla yağ yok edilerek, sıkılaşma sağlanır ve yağ dokusunun fazla olduğu bölgelerde sarkma gibi yaşlılık izlerinin de ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Tüm bu etkiler, cihazın tamamen vücuda gönderdiği ışınlar ve termal etkiler sayesinde görülmektedir.

 

Vücut Şekillendirme Teknolojisinin Risk Durumu

 

Son zamanlarda vücut şekillendirme açısından oldukça büyük bir etkiye sahip olan Velashape 3, uygulandığı bölge ya da diğer cilt yüzeyleri üzerinde herhangi bir risk oluşturmamaktadır. Cihaz, uygulandığı anda ya da seans sonunda kişinin sağlık yapısına olumsuz bir etki yaratmamaktadır. Ayrıca, Velashape 3 teknolojisi uygulama esnasında da ağrı ya da acı hissi yaratmamaktadır. Aksine, vücuda yapılan ılık bir masaj şeklinde olup, vücudun rahatlamasını sağlamaktadır. Uygulama sonunda uygulama yapılan bölge üzerinde hafif bir pembelik görülebilir, fakat işlemden 2 saat sonra cilt normal haline dönmektedir.

Kaynak : http://www.quartzclinique.com/velashape-3


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+2 = ?