logo


Yabancılar da oy kullandı

haberyabanoy620Antalya’nın Alanya ilçesinde yaşayan ve evlenerek Türk vatandaşlığına geçen 824 yabancı, yerel seçimlerde oy kullandı.

Alanya’da yaşayan ve Türk vatandaşı olan 54 ülkeden 824 kişi, yerel seçimlerde sandık başına gitti.

“DOĞRU KARAR VERDİĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM”

Mahmutlar beldesindeki Şükrü Kaptanoğlu Lisesi’nde oy kullanan Rus Dili Konuşanlar İşbirliği ve Dayanışma Derneği (ARDİD) Başkanı Anjelika Anzhela, Alanya’da yaşayan yabancı asıllı Türk vatandaşların en çok Türk erkeklerle evlenen Ruslardan oluştuğunu söyledi. Çifte vatandaşların seçimlerde söz sahibi olmasının çok güzel bir duydu olduğunu belirten Anzhela, şöyle konuştu: “Ben 15 yıldır burada yaşıyorum ve politikayı takip ediyorum. Bu ülke için doğru kararı verdiğimizi düşünüyorum.”

“ÜÇÜNCÜ KEZ OY KULLANDIM”

Rusya’dan 20 yıl önce Alanya’ya gelen 40 yaşındaki Aksana Çevikbaş ise, “Moskova’dan geldim ve burada evlendim. Üç çocuk sahibiyim. Ekonomi, ticaret ve çocuklar için güzel bir gelecek istiyorum. Üçüncü kez oy kullandım” diye konuştu.

“ÇOK DÜŞÜNDÜM”

Alanya’da yedi yıldır yaşayan Rus asıllı 49 yaşındaki Elena Bozkurt da ilk kez oy kullandığı için hangi adaya oy vereceğini çok düşündüğünü söyledi.

Etiketler:

Share