logo


WhatsApp mesajıyla intihar girişimine ‘ağırlaştırılmış ömürboyu’ istemi

1

Antalya’da eşine, ‘Çocuklarımla birlikte tüpü açıp intihar edeceğim’ diye yazdığı mesajı, tüp fotoğrafıyla WhatsApp’tan gönderen Nadire C. hakkında, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı

Antalya’da kendisini aldattığını iddia ettiği eşi 29 yaşındaki Gökhan C.’ye telefonda tartışan 28 yaşındaki Nadire C., ‘Çocuklarımla birlikte tüpü açıp intihar edeceğim’ diye yazdığı mesaja, cep telefonuyla çektiği tüpü fotoğrafını da ekleyerek WhatsApp üzerinden gönderdi. Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde bir firmada çalışan Gökhan C., mesajı ve fotoğrafı görünce hemen durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirerek yardım istedi.
Bunun üzerine Nadire C.’nin oturduğu Kepezaltı’ndaki gecekonduya aynı anda itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Ekiplerin uyarılarına rağmen Nadire C. kapıyı açmadı. İtfaiye ekiplerinin desteğiyle kapıyı kırıp içeri giren ekipler, oturma odasındaki anne Nadire C. ile çocukları 11 aylık Turgut ve 5 yaşındaki Tuana’yı hemen ambulansa aldı.
Muayene edilen Nadire C. ile çocuklarının, ocakta açık tüpten kaynaklanan sağlık sorunu yaşanmadığı tespit edildi. Gözaltına alınan Nadire C., “Beni ve çocuklarımı kurtardınız ama bu son olmayacak, çocuklarımla öleceğim” diye ifade verdi. C. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

‘TASARLAYARAK ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS’

Antalya Cumhuriyet Savcılığı, Nadire C. hakkında ‘tasarlayarak yakın akrabayı öldürmeye teşebbüs’ suçundan iddianame hazırladı. İddianamenin kabul edilmesi üzerine C. hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında hazır bulunan Nadire C. suçsuz olduğunu savundu. 10 yıldır evli olduğunu anlatan Nadire C., “Kocamı çok seviyorum. Beni aldattığını düşündüğüm için olaydan 10 gün önce tartışmıştık. Olay günü de telefonda tartıştık. Eşim bana küfretti. Ben de intihar edeceğimi söyledim. İntihar süsü vermek için de tüpü açtım ve fotoğrafını çekip eşime WhatsApp ile gönderdim” dedi.

‘OLAY KURGU’

Olaydan yarım saat sonra eve polisin geldiğini kaydeden C., kucağında çocuğu olduğu için kapıyı açamadığını söyledi. Kapıyı kırıp giren polislere de eşine öfkesinden dolayı “Beni kurtardınız ama bu son olmayacak” dediğini kaydeden C., “Ben gerçekten tüpü açmamıştım. Zaten açmış olsaydım, şu an ne ben ne de çocuklarım hayatta olurdu” dedi.

Duruşmaya müşteki sıfatıyla katılan Gökhan C. ise eşi hakkında şikayetçi olmadığını söyledi. “Eşim benim ve çocuklarımın üzerine titrer. Kesinlikle şikayetçi değilim” diye konuştu.

Duruşma sonunda mahkeme, Nadire C.’nin tutuksuz yargılanmasına karar verip tahliye etti.

Etiketler: » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

9+3 = ?