logo


” Cumhurbaşkanı makamı düşmanlık üretme makamı olabilir mi”?

haberoktayvural633MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Cumhurbaşkanlığı makamı kin ve nefret saçarsa, insanları birbirine düşman kılarsa orası Cumhurbaşkanlığı makamı olmaz.

Cumhurbaşkanlığı makamları Ali kıran baş kesenlik makamı değildir. MHP olarak biz Türkiye’nin cumhurunu, Türkiye’nin Cumhurbaşkanını arıyoruz. İnşallah hep birlikte gururla cumhurbaşkanımız olacak ve gururla işte bu bizim cumhurbaşkanımız diyeceğiz. Biz böyle bir birliğe, rahmete çağırıyoruz” dedi.

Vural, iptal edilen Buharkent Belediye Başkanlığı seçimine günler kala MHP adayı Yusuf Vural’a destek için Aydın’ın Buharkent ilçesine geldi. MHP Buharkent ilçe teşkilatı önünde vatandaşlara seslenen Oktay Vural, “Türkiye bir Cumhurbaşkanı seçecek. Millet seçecek. MHP olarak biz cumhurbaşkanını devletin ve milletin birliğini temsil eden bir Cumhurbaşkanı, Cumhura baş olarak görüyoruz. Hangi partiye oy vermişsek verelim. Bir Cumhurbaşkanı’na benim cumhurbaşkanım dememizi istemez misiniz? Herkes ister. Hepimizin Cumhurbaşkanı olması gerekmiyor mu? Gerekiyor, işte MHP olarak hepimizin Cumhurbaşkanı diyebileceği bir Cumhurbaşkanı arayışımızı ortaya koyduk. Cumhurbaşkanı makamı düşmanlık üretme makamı olabilir mi? Cumhurbaşkanı makamları rüşvet ve yolsuzlukla suçlananların makamı olabilir mi? Cumhurbaşkanlığı makamı İmralı’yı, Kandil’i kendine eş başkan olarak görenlerin makamı olur mu? Olmaması gerekiyor. Onun için MHP olarak biz, diyoruz ki biz bu milletin temeli vardır, kökü vardır. Bu milletin milli ve manevi değerlerine, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne inanan birisi çatı bir aday olmalıdır. Hemen ürktüler. Çatı aday olur muymuş? Tabi sizin gibi köksüzler olursa sizde çatı olmaz ki zaten. Sizin evinizde duran olmaz zaten. Bir Cumhurbaşkanı Anayasa’da yazılı görevleri, milletimizi devletimiz temsil edecek. Her kime oy verdi ise hepsi benim Cumhurbaşkanım dese ne kaybederiz. Kazanırız hepimiz değil mi? Türk demeyenlerin, İmralı’yla Kandil’le birlikte hareket edenlerin rüşvet ve yolsuzluk batağına batarak villalarındaki milyar dolarları sıfırlama gayretinde olanların Cumhur’a baş olması mümkün değildir. Bu millet bunu hazmetmez, kabul etmez” diye konuştu.

“SOMA FACİASI FITRATSA BİNLERCE POLİSİ ALIP NİYE GEZİYORSUN?”

301 madencimizin şehit olduğu Soma maden faciasına değinen Oktay Vural, “Sayın Başbakan taziye evine binlerce polis gidiyor. Tedbir almadıkları bir madenden 301 madencimiz şehit oluyor. Fıtratında var. Zaten ölüm hepimizin fıtratında var. Allah’a hamd olsun ki hepimiz öleceğiz. E madem fıtratında varsa binlerce polisi alıp niye geziyorsun. Madencilerin fıtratında varsa her insanın fıtratında yok mu? Soma’daki maden faciası kirli işleri de ortaya koydu fakir fukaralara kömür gönderiyorlar. Beş çuval fakir fukaraya dağıtılan kömür getirttik. Üzerinde 25 kg yazıyor. Hepsini tarttırdım. Biri 20, 21, 21,7 kg peki bu eksik olan kömürler kimin cebine gidiyor. Fakir fukaranın bu kömüründen bakın kimle faydalanıyor. Rant gemi sahiplerine gidiyor. Soma’da yaşadığımız bu madencilik faciası aynı zamanda bir rant şebekesini de ortaya çıkardı” şeklinde konuştu.

Doğu ve Güneydoğu’da son günlerde yaşananları da değerlendiren Vural, “Maalesef PKK yol kesiyor, haraç topluyor, vergi alıyor. Çocukları dağa kaldırıyor. Devlet uyuyor orada. Yollar kapatılıyor Vali diyor ki devletin yolu kapanır mı diyor. Yapmayın diyor. Bir devlet yolunu açamıyorsa nasıl devlet olacak. Teröristlere teslim etmişler. Utanın be. O rezaletleri görüyorsunuz. Doğu ve Güneydoğu’da PKK terör örgütü yol kesiyor, haraç kesiyor, mahkemeler kurmuş. Biz Buharkent düşünürken PKK KCK Paralel devletini inşa edenlere karşı da burada irademizle cevap vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Analar ağlamasın diyorlardı. Diyarbakır’da çocukları dağa kaldırılan analar ağlamıyor mu? Ağlıyor. Başbakan HDP’den ricacı olmuş. Diyor ki, bunları bulun. E başbakan hani Dicle kıyısında bir kuzu kaybolsa mesulu bendim diyordun. Şimdi HDP’den medet umuyorsun. B ve C planların var. Yahu A planın HDP’den medet ummaksa B ve C planın da İmralı’ya ricacı olmak, Kandil’e de müracaat etmektir” ifadelerini kullandı.

“OYLAR RÜŞVET VE YOLSUZLUĞU AKLAMAZ”

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası 30 Mart seçimlerinde hükümetin aklanma girişiminde olduğunu kaydeden Oktay Vural, “Birileri buraya gelip miting yapacaklar. Buradan AKP’li kardeşlerimize sesleniyorum 30 Martta oy verdiniz bir diyeceğim yok. 30 Mart bitti. Sizin verdiğiniz temiz ve helal oyları Rıza Zarrab’ın haram parasını aklamak için kullananlara diyecek bir cevabınız yok mu? Bu insafsızlık değil mi? Kalkıp diyorlar orada 17 ve 25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonundan sonra vatandaş bize oy verdi bizi akladı diyor. Siz Rıza Zarrab’ın kara para aklamasını, haram para aklamasını onaylamak için mi oy verdiniz. Sizler Zafer Çağlayan’ın kolundaki 765 bin TL’lik saatin hesabını veremeyen Zafer Çağlayan’ı aklamak için mi oy verdiniz? Senin yolsuzluk ve rüşvetini, sana oy veren namuslu vatandaşın namuslu oyunu niye kılıf olarak kullanıyorsun. Hesabını meclis kürsüsünde bile veremediler. Hepsi yalan. Montaj ve dublaj dediler, hiçbir belge göstermediler. Ama kanıma dokunan, partilerimiz farklı olabilir ama AKP’ye oy verenler, siz temiz ve helal oylarınızı verdiniz. Bir diyeceğim yok. O helal oyları rüşveti, haramı aklamak için bir güç olarak kullanıyorlarsa. Kirli ve pis işleri aklamak için vatandaşın oyunu kullanmak zalimliktir. Bu vicdan bu vebali kaldırmaz. Cenab-ı Hak bize sorar. Der ki ibret almadın mı görmedin mi der. Senin oyunu rüşvet ve yolsuzluğu aklamak için verdi dediler. Sen görmedin mi der. Bu vebale ortak olmayacağız. Cenab-ı Hak yazıyor. Şu değişmiş, tutanaklar değişmiş, ne olacak. İnanan insanlarız. Bunlar kayıt altına alınmıyor mu? Kirâmen kâtibin melekleri var. Gördükleri ve duyduklarını yazarlar. Vade teslim olduğu zaman açarlar, defteriniz, açıldığı zaman ne diyeceksiniz? Montajdır dublajdır diyebilecek misiniz? Helale haram karıştıranlara bir şeyler söylememiz gerekiyor. Aksi takdirde 765 milyarlık saatin 52 milyon dolar rüşvetlerin, villalarda sıfırlanmak bilmeyen milyar dolarların vebalini vicdanınız çekmeye devam eder” dedi.

Etiketler: » » » » »

Share