logo

15 Eylül 2016

Volvo S40 ve V40 ateşleme bobini

volvo-s40-ve-v40-atesleme-bobiniAraç piyasası son zamanlarda çok hareketlenmeye başladı. Özellikle elektrikli araçların da piyasaya çıkmasının ardından renklenen araba dünyası her sene yeni modellerle karşımıza çıkıyor. Bir çok firmanın yarıştığı bu alanda firmalar birbirlerine dayanıklılıklarıyla ya da süper hızlı araçlarıyla göve gösterisi yapıyorlar. Bu alanda her markanın kendine özgü bir ağırlığı var. Örnek verecek olursak Volvo, ürettiği araçlarında sağlamlığıyla biliniyor. Volvo araçlarının karıştığı kazalarda diğer araçlar çok hasar alırken Volvo araçlarının çok az hasarla kazalardan ayrıldığı görülmektedir.

Araba dışında iş makinesi ve tır da üreten Volvo, alanının liderleri arasında kendine yer ayırmaktadır. S40 ve V40 modelleri ile orta segment binek araç ile lüks segmentinde bir araç ortaya koyan Volvo, şoförlerin rahat bir sürüş keyfi sürmeleri için elinden geleni yapmaktadır. Volvo S40 ve V40 ateşleme bobini konusunda diğer araçlar ile kıyaslandığında onların bir kaç sıfır önüne geçmektedir. Yeni teknoloji ile üretilmiş bir ateşleme bobinine sahip olan bu araçlar start butonuna basıldığı anda ya da anahtar çevirildiği anda anında ateşleyerek motoru çalıştırmaktadır. Bu yönden Volvo araçları soğuk kış aylarında bile pek fazla zorlanmadan çalışabilmektedir. Araçlarda üst düze güvenlik önlemleri dikkat çekmektedir. Aracın her yerinde hava yastığı olması sürücünün yanı sıra araç içindeki diğer yolcularında can güvenliğinin güvence altına alınmasını sağlamaktadır.

Volvo araçlarının piyasadaki diğer araçlara göre daha sağlam olduğunu söyledik. Bunun nedeni ise bir rivayete göre Volvu’nun sahibinin oğlunun bir trafik kazasında canını yitirmesidir. Rivayete göre Volvo bu kazadan sonra en dayanıklı araçları üretmeye yönelmiştir ve bu alanda da başarılı olmuştur.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?