logo


VOLKSWAGEN’İN EFSANESİ T2 ELEKTRİKLİ OLARAK GERİ DÖNÜYOR

Efsanevi modellerini revizyon ederek gelişen teknolojileri entegre ederek piyasaya süren firmaların arasına Volkswagen de katıldı. Otomobil haberleri dediğimiz zaman belkide en fazla Volkswagen haberlerinden bahsediyoruz.

KLASİK VERSİYONLARINDAN OLDUKÇA FARKLI OLACAK

Sürekli yeni model otomobillerden bahsediyoruz. Ancak bu haber sizleri eskiye götürecek.Alman otomobil devi Volkswagen’in ilk olarak 1950 senesinde ürettiği klasik minibüs yenilenmiş haliyle yollara geri dönüyor. Volkswagen T2 klasik versiyonlarından oldukça farklı olacak ve T2’nin tamamıyla elektrikli olacağı öğrenildi.

I.D. BUZZ KESİNLİK KAZANDI

Bilindiği üzere, Volkswagen bir süredir elektrikli otomobil konusuna ağırlık vermiş durumda. Hatta I.D Buzz’un üretimine geçileceği kesinlik kazandı ve tamamıyla elektrikli olacak olan I.D.Buzz’un seri üretime geçileceği resmi olarak açıklanmıştı.

“KLASİK MİNİBÜSÜ YENİDEN İCAT EDİYORUZ”

Volkswagen’in CEO’su olan Dr. Herbert Diess, üretilecek olan araç için geçmişle geleceğin birleştirileceğini belirterek, klasik aracın teknolojik olarak donatılacağını belirtti. Volkswagen’in CEO’su olan Dr. Herbert Diess, “Mikrobüs Kaliforniya hayat tarzının bir parçası olması için hazırlıyoruz. Klasik minibüsü geliştirerek elektirikli araç olarak yeniden icat ediyoruz ve geri getiriyoruz.” dedi.

I.D BUZZ NE ZAMAN VE NEREDE TANITILACAK?

I.D Buzz’ün dünyaya tanıtmak için düzenlenecek lansmanı Detroit Otomobil Fuarı’nda yapılacağı öğrenildi.

NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?

I.D Buzz’ün elektrikli olmasının yanı sıra dört kapılı olacağı öğrenildi. Akıllardaki en büyük soru olan satış tarihi belirginleşti. I.D Buzz’ün 2022 yılının ardından showroomlarda satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Volkswagen, yeni aracıyla başta ABD olmak üzere Çin pazarını ve Avrupa pazarını hedefliyor.

Yeni aracın özellikleri konusunda net bir açıklama yapılmadı fakat aracın konsept modelinin verilerini paylaşacak olursak 434 km olan menzili ve pilin % 80’inin 30 dakikada şarj edilebildiğini belirtebiliriz. Konsept aracın motoru 369 beygir. Bu özellikler aslında seri üretim öncesi bize biraz ipucu veriyor diyebiliriz.

Kaynak: https://otomuhendisi.com

Etiketler: » »

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?