logo


Vodafone Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

Operatör kullanıcıları fatura döneminde herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için zaman zaman fatura sorgulama ve borç sorgulama kanallarına ihtiyaç duyabilmektedir. İnternet ağının bulunduğu durumlarda sorgulama ilgili operatörün uygulamalarından gerçekleştirilebiliyor. Ancak internetin olmadığı durumlarda bayilerden birebir ya da çağrı merkezi kanalından da bu hizmet alınabiliyor. Vodafone kullanıcıları da fatura sorgulamalarını yetkili bayilerden yapabilecekleri gibi SMS, IVR ya da Online Self Servis kanallarından da destek alabilirler.

SMS Kanalından Fatura Sorgulama

SMS yoluyla bireysel fatura sorgulamaları ücretlendirilmemektedir. Kurumsal tek fatura sorgulama işlemlerinde ücretlendirme söz konusudur. GUNCEL FATURA yazıp 7000′ e sms gönderilerek sorgulama gerçekleştirilir. Ancak bu sorgulama güncel verileri içerdiği için son 48 saati içermeyebilir. Ayrıca sms ile gelen yanıtta güncel fatura döneminde kazanılan indirimler de gösterilmemektedir.

IVR Kanalından Fatura Sorgulama

IVR kanalından yapılan sorgulamalarda ücretlendirme şebeke içi tarifeden yapılmaktadır. Fatura tutarlarının yanında hangi banka aracılığıyla ödeme yapılacağı bilgisi de aktarılmaktadır. Aynı zamanda 7001 ya da 0542 7001 0000 da ücretsiz aranarak güncel fatura bilgileri sorgulanabilmektedir. IVR sistemi üzerinden destek almak istemeyen aboneler tuşlama yoluyla müşteri temsilcisi ile de görüşerek detaylı bilgi alabilir.

Online Self Servis Kanalından Fatura Sorgulama

Detaylı fatura sorgulamalarının gerçekleştirilebileceği bu kanalda ödenmiş ya da ödenmemiş tüm faturaları görüntülemek mümkündür. Görüntülenen bu fatura detayları mail yoluyla gönderilebilir ya da çıktısı PDF olarak alınabilir. Ayrıca bu detaylar arasında yasal kesintiler de görüntülenebilmektedir. Henüz faturalandırılmamış tutarlar yine fatura menüsü üzerinde bulunan güncel görüşme detayından sorgulanabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu KDV tutarının gösterilip ÖİV nin gösterilmiyor oluşudur. Fatura kesilmeden ÖTV yansıtılamamaktadır.

Detaylı Kullanım Bilgisi Talebi

Bazen kullanıcılar faturalarının fazla geldiğini ya da az geldiğini düşünüp ayrıntılı ilgi talep etmektedirler. Aylık detaylı kullanım bilgisi talep eden bireysel abonelerden aylık 0.55 tl tutar talep edilmektedir. E-fatura aboneleri bu tutardan muaftır. Kurumsal müşteriler için bu tutar sayfa başına 57,71 tl dir. Yine elektronik ortamda talep edilen kurumsal detaylı fatura bilgileri 9,44 tl olarak ücretlendirilir. Bu sorgulamakla KDV ve ÖİV de dahil edilir. ÖİV özel iletişim vergisidir ve yasal olarak kesilir.

https://www.kampanyalarimiz.com/

Etiketler: » »

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?