logo


10 Nisan 2016

Vodafone Arena resmen açılıyor…

Beşiktaş'ın yapımı 2.5 yıl süren yeni stadı Vodafone Arena açılıyor...

Beşiktaş’ın yapımı 2.5 yıl süren yeni stadı Vodafone Arena açılıyor…

Ve beklenen gün geldi… 2.5 yıldır yapımı süren Vodafone Arena açılıyor. Beşiktaşlıların büyük merakla beklediği stat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla açılıyor. Siyah-Beyazlı taraftarların olmadığı organizasyonda çok sayıda önemli isim yer alıyor.

Vodafone Arena’nın açılışında söz alan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman şöyle konuştu: “Değerlerimizi koruyarak bugünlere kadar geldik. Her zaman halkın takımı olduk. Atatürk’ün, halkın takımı olan Beşiktaşımız, halkın Cumhurbaşkanının katılımıyla açılışını yapacak. Sayın Cumhurbaşkanım sizi biliriz, ahde vefayı bilirsiniz. Beşiktaş Kulübü de bilir. Allah razı olsun. Türkiye son 14 yılda her alanda olduğu gibi spor alanında da büyük ilerleme kaydetmiştir. Stadın mimarisinde bin sene önce İstanbul’daki Kolezyum’dan esinlenildi. Fikir babalarından biri de Cumhurbaşkanımızdır. Müzemiz, restoranlarımız, Kartal Yuvamız 7/24 açık olacaktır.

Türkiye’nin ilk akıllı stadı

Türkiye’nin ilk akıllı stadı, dünyanın da en akıllı statlarından biri.Harika bir dijital deneyim yaşatacağız. Türk Telekom Arena’nın aks aralıkları 22 metredir, burası ise 8,5 metre aralıkla yapılmıştır. Türkiye son 14 yılda her alanda olduğu gibi spor alanında da büyük ilerleme kaydetmiştir. Vodafone kendi hükümlülüğünde olmamasına rağmen buraya akıllı stat için 14 milyon gibi yatırım yapmıştır. Teşekkür ediyorum. Futbolcularımız dünyanın en iyi stadında maçına çıkacak, Beşiktaş taraftarı dünyanın en iyi stadında takımı izleyecek.”

Başkan Demirören’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

Daha sonra kürsüye davet edilen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ise “Sayın Cumhurbaşkanım bu stadın yapılmasında ne kadar katkınız olduğunu biliyorum. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak size teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Davutoğlu: Yaşayan bir spor tesisi olsun

Başbakan Ahmet Davutoğlu ise şu konuşmayı yaptı: “Biz hepimiz şahidiz ki Beşiktaş çok sağlam bir geleneğe sahip. Sembolü Kartal olarak Selçuklu amblemine sahiptir. Beşiktaş camiası her zaman devletin ve milletinin yanında oldu ve beraber yürüdü. Bu eserde emeği geçen herkese buradan takdirlerimi ifade ediyorum. Beşiktaş’a bu statta başarılar diliyorum. Göğsünde al bayrağı taşıyan Beşiktaş bu stattan hiçbir zaman başı önünde çıkmasın inşallah. Beşiktaş, göğsündeki ay-yıldızı sahaya yansıtsın. Temenni ederim, bu stat centilmenlik dışı faaliyetin olmadığı bir stat olsun. Yaşayan bir spor tesisi olsun. Beşiktaş Kulübü bu statla birlikte kendi geleceğini garanti altına almıştır.”

Erdoğan: Beşiktaş’ın bugün gecikmiş bir hakkı teslim edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşuyor: “Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Açılışını yapmak üzere bir araya geldiğimiz Vodafone Arena’nın hayırlı olmasını diliyorum. Yeni yuvasında Beşiktaş’a başarılı ve bol gollü galibiyetler temenni ediyorum. Türkiye’nin en eski spor kulüplerinden biri olan Beşiktaş’ın bugün gecikmiş bir hakkı teslim edildi. Kara Kartal’ın şanına layık bir eser ortaya çıktı. İstanbulumuza ve ülkemize bu stadı kazandıran ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. En büyük tebriği de Beşiktaşlılar hak ediyor. İyi gününde kötü gününde takımının yer alan Beşiktaş taraftarı sadakatıyla farkını hep ortaya koymuştur. Beşiktaş taraftarı inşallah centilmenliğiyle akıllarda yer etmeye devam edecektir.

Etiketler: » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

2+4 = ?