logo


Vız gelir tırıs gider!!

kamer-genc1TBMM Genel Kurulu’nda daha önce ‘kaba ve yaralayıcı sözler sarfettiği’ gerekçesiyle kınama cezası alan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç’e, bu kez Cumhurbaşkanı’na hakaretten Meclis’ten 3 birleşim geçici çıkarma cezası verildi.

Genç, Cumhurbaşkanı Gül’ün, 3. Köprü’ye Yavuz Sultan Selim isminin verildiği gibi, başka bir yere de Hacı Bektaş Veli veya Pir Sultan Abdal isminin verilebileceği sözleri üzerine “Bu balkabağı gibi laf” demişti.
Birleşimi yöneten TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Genç’i uyararak temiz dille konuşmasını istedi. Oturuma ara vererek tutanakları inceleyen Yakut, toplantının yeniden başlamasının ardından Genç’e 3 birleşim Meclis’ten çıkarma cezası verilmesini istedi.
Genç, savunmasında, “Gül’e saygı duymuyorum. AKP noteri gibi. Sizin cezanız bana vız gelir tırıs gider” dedi. CHP’nin itirazı üzerine usul tartışması açıldı. Konuşmaların ardından Yakut tutumunu değiştirmeyince Ak Partililerin oylarıyla Genç’e üç birleşim Meclis’ten çıkarma cezası verildi. Yakut, Genç’ten Genel Kurul’u terketmesini istedi. Genç, “Sana saygı duymuyorum ve çıkmıyorum” karşılığını verdi.

‘Balkabağı’nı savundu

CHP’li Genç, dün TBMM’de düzenlediği basın toplantısında aldığı ceza ile ilgili konuştu. Ceza almasına neden olan sözlerin hakaret içermediğini söyleyen Genç, “Ne baldır ne kabak. Bunun neresi hakaret? Ben hakaret görmüyorum. Konuşmamda ne sövme ne hakaret ne tehdit var. Cumhurbaşkanı’nın sözündeki mantıksızlığı vurgulamak için söyledim” dedi. Genç, Genel Kurul’da kürsüye çıkmasından Ak Parti’lilerin rahatsız olduğunu ve kendisine de hakaretler edildiğini savundu. Cezanın kendisi için onur olduğunu dile getiren Genç, “Ceza bana sivrisinek vızıltısı gibi gelir. En fazla 3 birleşimden çıkarma cezası verilebiliyor. Azamisini kullandılar” dedi.

Etiketler: » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+1 = ?