logo


Vitor Pereira ile yollar ayrıldı

vitor-pereira-28-06

Fenerbahçe Kulübü, teknik direktör Vitor Pereira ile yollarını ayırma kararı aldı.

Fenerbahçe’deki geleceği tartışılan teknik direktör Vitor Pereira’nın görevine son verildi.

Geçtiğimiz sezon başında Robin van Persie ile kriz yaşayan, sezon içinde Luis Nani ile arası açılan, Caner Erkin’i kadro dışı bırakan Pereira’nın, şampiyonluğu ezeli rakip Beşiktaş’a kaptırması, Portekizli çalıştırıcının Fenerbahçe’deki geleceğinin tartışılmasına neden olmuştu. Herkes sezon sonunda Pereira’nın kovulmasını beklerken, yönetim Portekizli ile bir yıl daha çalışma kararı almıştı. Bu sezonun başında da yeni bir sistem arayışına giren Portekizli teknik adamın koltuğu, Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Monaco’ya elenmesi ile iyice sallanmaya başlamıştı.

Bir dizi karar ile istifaya zorlanan Pereira’nın inadı sonrası yönetim, Portekizli çalıştırıcının tazminatını ödeyerek gönderilmesine karar verdi. Monaco maçından sonra arayışlara başlayan yönetimin, Manchester City’den ayrılan Manuel Pellegrini’nin getirmek için girişimlerini hızlandırdı. Bir süredir Pellegrini ile görüşme halinde olan sarı-lacivertlilerin, tecrübeli çalıştırıcıyı 4 milyon Euro’ya ikna ettiği iddia edildi.
Şilili çalıştırıcıda pürüz çıkması durumunda Alman Thomas Schaaf, Arjantinli Marcelo Bielsa ile kulübün eski oyuncuları Roberto Carlos, Ümit Özat ile anlaşma zemini aranacak.

Fenerbahçe, sezon sonuna kadar alacağı olan 700 bin Euro’yu Pereira’nın hesabına yatırılacak. Portekizli ve yardımcılarının gelecek yıl alacağı toplam 2.7 milyon Euro ile birlikte rakam 3.4 milyon Euro bulacak. Yani Fenerbahçe’nin başına 2 yardımcısıyla birlikte gelen ve 1 yıllık daha sözleşmesi bulunan Portekizli ve yardımcılarının gönderilmesi nedeniyle kulübün kasasından toplam 8.7 milyon TL çıkacak.

Kaynak:AMK Spor

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

7+8 = ?