logo


Veysel Eroğlu otellerin yanmaktan nasıl kurtarıldığını açıkladı

57700e3aa781b65b9c6d1a32

Antalya’da Kumluca ve Adrasan’daki orman yangınlarıyla ilgili konuşan Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Otelleri korumak için orman teşkilatı kendine has, dünyada ilk defa uyguladığı metotla oradaki bütün otelleri yanmaktan kurtardı, yoksa oteller büyük bir risk altındaydı.” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, “Kumluca’daki yangını söndürmüştük ama sabahleyin rüzgarın ters dönmesi neticesinde tekrar alevlendi. Ama şu anda Kumluca’daki yangını kontrol altına aldık” diye konuştu.

Eroğlu, Kumluca’daki ekipleri Adrasan bölgesindeki diğer yangına sevk ettiklerini bildirdi.

Adrasan’da orman yangını
video haber
Adrasan’da orman yangını
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da, Kumluca İlçesi’nde Erentepe ve Adrasan mahallelerinde çıkan yangınlar hakkında Kumluca Kaymakamı Polat Kara’dan bilgi aldı.

Antalya’da tatil cennetinde yangın. Olimpos boşaltılıyor
foto haber
Antalya’da tatil cennetinde yangın. Olimpos boşaltılıyor
Bakan Çavuşoğlu, “Yangında zarar görenlere devlet olarak yardım edeceğiz. Zararınızı karşılayacağız. Yeter ki sizlerin canına bir şey olmasın. Allah devletimize zeval vermesin” dedi.

Bölge sakinleri Bakan Çavuşoğlu’dan mahalle içindeki enerji nakil hatlarının bir an önce yenilenmesini ve yine mahalle içine yapılacak sulama göletinin hayata geçirilmesini istedi. Bakan Çavuşoğlu, isteklerin ihale sürecinin tamamlanmasından sonra yerine getirileceğini kaydetti.

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

3+6 = ?