logo


Vestel’in inanılmaz başarısı

Konsept mağazacılık anlayışıyla özgün bir ifade şekli geliştiren Vestel, üretim ve tasarım gücünü mağazalara taşıdı. Geleceğin teknolojisini yeni mağaza konseptiyle tüketicisiyle buluşturan Vestel, 2012 yılından bu yana mağazalarına büyük yatırımlar yaparak 2014 yılı itibariyle Türkiye’de bulunan bin 250 mağazasının yeniledi. Yeni sloganı “Türkiye Vestelleniyor” ile gençleşme hareketini de mağazalarına taşıdı.

Vestel, yeni mağazacılık anlayışını doğrultusunda ev konseptinde hazırlanan mağazalarında, ürünleri evin değişik odalarına yerleştirilmiş olarak tüketicilerle buluşuyor. Gençleşen ve dinamik bir yapıya bürünen mağazalardaki değişimi; “en iyi tüketici deneyimi” yaşatma hedefiyle başladıklarını belirten Vestel Şirketler Grubu Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Ergün Güler, kısa zamanda bir çok mağazayı yenilediklerini belirterek, “Kısa sürede bin 250 satış noktasına ulaştık. Bu bir rekordur. Bu yıl da hedefimiz bin 250’den bin 400’e çıkmak. Sadece satış noktaları yapmadık, mağazalarımızı da yeniledik. Yeni konsept ile Türkiye’de 900 mağaza yenilenmiş durumda. Kalan 350 mağazada temmuz sonuna kadar yenilenmiş olacak. Hedefimiz azami müşteri memnuniyetini yakalamak. Müşterimiz mağazamıza geldiğinde bir misafir gibi ağırlanacak. Hedeflerimizden biri de, Ürünlerin faydasını ön plana çıkararak tüketicinin ihtiyacı olan şeyleri bire bir karşılayabilmek.’ dedi.

Mağazacılık anlayışının değişmesiyle ürün faydalarının daha iyi sunulduğunu ve şirketin cirosunun yüzde 30 arttığını ifade eden Güler konuşmasında şu ifadelere yer verdi: ‘Yatırımlarımız aynı şekilde devam edecek. Hedefimiz Türkiye’de perakende konusunda en iyi marka olmak. Burada önemli bir hamle daha var o da eğitim. Bu konuda iki üniversite ile görüşüyoruz. Bayilerimizin, bayi çalışanlarımızın, bizim ekibimizin perakende eğitimi. Bunun içinde her türlü eğitim olacak. Bunlarla beraber arzuladığımız hedefe kısa sürede ulaşacağımızı düşünüyorum.’

Etiketler: » »

Share