logo


Vergi ödemelerinde son hafta uyarısı

Vergi ödemelerinde son haftaya girilirken Yenimahalle Belediyesi, söz konusu vergileri ödemeyen vatandaşları son kez uyardı.Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, vatandaşların vergilerini cezalı ödememeleri ve mağdur olmamaları için gerekli bütün önlemlerin alındığı hatırlatıldı.

VEZNELERDE HAFTA SONU MESAİSİ

Vergi borçları, belediyenin tahsilat vezneleri ile Çayyolu, Batıkent, Karşıyaka, Gazi Mahallesi, Şentepe ve Tapu Semt birimlerinde açılan tahsilat veznelerinden yatırılabileceği gibi tüm PTT şubelerinden 211 656 posta çeki hesabından da ödenebilecek.Vergi ödemelerinde vatandaşlara büyük ödeme kolaylıkları sağlanırken vezneler, 31 Mayıs Cumartesi ve 01 Haziran Pazar günü de 09.00-16.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Ayrıca yaşlı, engelli, hasta ve hamile vatandaşların 444 93 64 numaralı telefonu aramaları halinde, mobil tahsilât aracı ikamet adresine giderek mükelleflerin tahsilat işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlayacak.Öte yandan zamanı kısıtlı olan vatandaşlar, uzun kuyruklarda beklemeden T-belediye ve E-belediye hizmetleri sayesinde yine vergilerin ilk taksitlerini zahmetsizce ödeyebilecek. Telefon belediyeciliğini kullanarak 3433000 numaralı telefondan ve günün her saati www.yenimahalle.bel.tr adresinden online olarak kredi kartı ile ödeme işlemleri gerçekleştirilecek.

TAKSİT İMKANI

Vergi borçlarını bankalar aracılığı ile ödemek isteyen vatandaşlar ise anlaşmalı bankalar TEB, Vakıfbank, Halk Bankası, İNG Bank, Şekerbank ve Denizbank şubelerinden ödeme yapabilecek. Bunların yanı sıra “World” özelliği taşıyan kredi kartına sahip vatandaşlar, vergi ödemelerini faizsiz 5 eşit taksitle ödeyebilecek.

Etiketler: » »

Share