logo

16 Ekim 2014

Veda videosu yayınlayıp intihar etti!

mehmet pişkinBu sabah intihar etmeden önce Facebook hesabına bir intihar videosu yükleyen 37 yaşındaki Mehmet Pişkin sevenlerini yasa boğdu.

Facebook üzerinde dolaşan bir videoda, yazılım firması sahibi ve Toastmasters Derneği Başkanı Mehmet Pişkin, intihar edeceğini belirtti. Saat 08.00 sıralarında paylaşılan video mesajını gören Pişkin’in çalışma arkadaşları, durumu polise bildirdi. Pişkin’in ikamet ettiği Teşvikiye Orhan Ersek Caddesi 27 Numaralı adrese giden ekipler, Mehmet Pişkin’in cesediyle karşılaştı. Kendisini asarak yaşamına son veren Mehmet Pişkin’in cesedi üzerinde yapılan incelemelerin ardından ceset, Adli Tıp Kurumu Morgu’na götürüldü. Sosyal medyada ise videonun viral olabileceği konuşuluyor.
Sosyal medya üzerinde hızla yayınlan video, aslında intihar notu yazmak istemeyen 37 yaşındaki Mehmet Pişkin’in son dakikalarını yansıtıyor.

MEHMET PİŞKİN’İN VEDA VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

 

“DANDİK BİR VİDEO BIRAKIYORUM”

Yaklaşık 14 dakika süren video ile ilgili Mehmet Pişkin, “Merhabalar, bu sabah hayatıma son veriyorum. İntihar notu olarak dandik bir video bırakıyorum. Hayatıma güzellik ve ilham katan herkese teşekkür ederim. İyi bakın kendinize.” notunu paylaştı.
Pişkin’in Vimeo ve Facebook hesabına yüklediği bu videoya bir anda yorum yağmaya başladı. Pişkin’in videosu üzerine ailesi ve arkadaşları hemen harekete geçti. İddiaya göre, arkadaşları durumu Mehmet Pişkin’nin ev sahibi ve komşularına bildirdi. Ancak 37 yaşındaki Pişkin ne yazık ki kurtarılamadı.

MEHMET PİŞKİN’İN VEDA VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

YAKINLARI ŞOKTA

Olay yerine giden arkadaşlarının iddiasına göre, Mehmet Pişkin bıraktığı mesajın ardından intihar etti. Facebook iletisi üzerine kötü haberi alanlar büyük bir şok yaşadı.

‘UZUN ZAMANDIR BUNALIMDAYDI”

Saat 08.00 sularında, Nişantaşı’ndaki evinde kendisini asarak intihar ettiği tahmin edilen Pişkin’in, 8 ay önce kız arkadaşından ayrıldığı, bir süredir bunalımda olduğu ve çevresine intihar edeceğini anlattığı söyleniyor.

Pişkin veda videosunda, sorunlarına çözüm bulamadığını, hayata dair motivasyonunun kalmadığını, intihar fikri üzerinde bir süredir düşündüğünü anlatıyor.

“VASİYETİM: GÖMÜLMEK İSTEMİYORUM”

Öldükten sonra gömülmek istemediğini dile getiren Pişkin, masajında ailesine vasiyette bulunuyor. “Herhangi bir dinin inancım yok; Allah’a da inanmıyorum, gömülmek istemiyorum. Kadavra yapsınlar, bilimsel araştırmalara versinler bedeni; çocuklar iskeletimle oynasınlar, olmadı balıklara atsınlar. Mezar istemiyorum. Kesinlikle gömülmek istemiyorum.” diyerek vasiyet bırakıyor.

MEHMET PİŞKİN’İN VEDA VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ŞARAP VE SİGARA İÇİP, MÜZİK DİNLEDİ

Hem Türkçe, hem İngilizce mesaj yayınlayan Pişkin, görüntünün sonunda Ella Fitzgerald’ın “Every time we say good bye” adlı şarkısını paylaşıyor. Şarkıya bir kadeh şarap ve daha sonra bir sigara içerek eşlik eden Pişkin, görüntünün sonunda herkese veda ediyor.

İnternette kısa sürede yayılan video şimdiden 40 bini aşkın izlendi.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?