logo


02 Haziran 2017

Vatanım Sensin izleyicisi kalakaldı! Yok böyle sahne…

Vatanım Sensin’in son bölümünde (30. bölüm) Cevdet zekasını bir kez daha kanıtlıyor. Vasili’nin casus olduğunu öğrenmesi üzerine ailesi asılmakla bir kez daha karşı karşıya kalıyor.

Vatanım Sensin’in son bölümünde izleyiciler son ana kadar diziyi yürekleri ağızlarında izlediler. Çünkü Yunan Komutan Vasili, Cevdet’in bir Türk casusu olduğunu öğrenmiş ve ailesini mahkum etmişti. Vasili bununla da kalmadı Cevdet’e Türklere ihanet etmesi için 24 saat verdi. Bu ihaneti karşısında ailesini serbest bırakacağını ancak kendisini her koşulda asacağını söyledi. Cevdet yola koyuldu ve Türk karargahına girerek önemli koordinatların yer aldığı evrakları çaldı. Yolda, Yakup’la karşılaşan Cevdet bir ölüm tehlikesi de orada atlattı. Çünkü Yakup, Cevdet’in vatana ihanet içinde olduğunu sanıyordu. Cevdet iç cebindeki kopya evrakları göstererek Yakup’u ikna edebildi.

VERONİKA VE VASİLİ’NİN OĞLU ALİ KEMAL

Vasili Cevdet’in karargahtaki ve evdeki odasını didik didik arattı. Cevdet bıraktığı vasiyetiyle Ali Kemal’in gerçek anne babasını da açıklıyordu. Ali Kemal’e işkence edilirken Veronika da gerçeği öğrendi. Ancak Ali Kemal’in infaz emri çoktan verilmişti. Cevdet Vasili’ye oğlunu kurtarması için yol gösterdi. Aslında bu bir tuzaktı. Askeri araca bindirilen Ali Kemal ve arkadaşlarını Vasili, Yunan askerlerini vurarak kurtardı. O sırada Cevdet ve Yunan komutanları da oradaydı. Ve Cevdet aradığım hain bu diye girdi sahneye. Dizi burada sona erdi. Gelecek bölümde daha da güçlü bir Cevdet karakteri izleyiciyi bekliyor. Tabi Ali Kemal’in Yunan olduğunu öğrenen Yıldız’ın ne tepki vereceği de merak konusu…

Etiketler: » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+4 = ?