logo


Vali Ayyıldız, Sökeli Şampiyonları Ağırladı

Aydın Valisi Erol Ayyıldız, Türkiye Badminton Şampiyonasında 2’nci olan Söke Söktaş 75. Yıl Ortaokulu sporcularını kabul etti.

Düzce-Akçakoca’da yapılan Türkiye Okullar Arası Küçükler Badminton Şampiyonas’ında Türkiye 2’nci olan Söke Söktaş 75. Yıl Ortaokulu sporcuları Vali Erol Ayyıldız’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete Vali Yardımcısı Hayrettin Çiftçi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeynel Akın, Okul yöneticileri, antrenör, kaptan ve sporcular katıldı.

Söke Söktaş 75.Yıl Ortaokulu sporcuları; 5-7 Nisan 2014 tarihleri arasında Aydın’da yapılan Ege Bölge Badminton Şampiyonasında Küçük Kızlar ve Küçük Erkekler kategorilerinde birinci olmuş ve Türkiye Badminton Şampiyonasında Aydın ve Ege Bölgesi’ni temsile hak kazanmışlardı. Sökeli sporcular, Aydın’ı temsilen 17-20 Nisan 2014 tarihleri arasında Düzce-Akçakoca’da yapılan Türkiye Okullar Arası Küçükler Badminton Şampiyonası’na katıldı. 21 il ve KKTC ile birlikte toplam 37 takım ve 185 sporcunun katıldığı şampiyonada Türkiye 2’ncisi oldu.

Söke’nin başarılı sporcularını tebrik eden Vali Erol Ayyıldız, sporcuları tek tek tebrik ederek, çeşitli hediyeler takdim etti. Sporun önemine de değinip sporculara tavsiyelerde bulunan Vali Ayyıldız, “İlimizi en güzel şekilde temsil ettiğinizden dolayı sizlerle iftihar ediyoruz, bundan sonraki şampiyonalarda başarılar diliyoruz” dedi.

Etiketler: » » » » »

Share