logo


Vali Alimoğlu Kahvaltıda Basınla Bir Araya Geldi

Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, kentte görev yapan yerel basın çalışanları ve ajans muhabirleri ile kahvaltıda bir araya geldi.

Karabük Öğretmen Evi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Alimoğlu, kendisinin Karabük’te göreve başlamasından bugüne yaklaşık üç ay geçtiğini söyledi.

Vali Alimoğlu günlerin çok hızlı geçtiğini ve bu sürede Karabük’ü tanımaya çalıştığını anlatarak, “ Devletin ve milletin hizmeti yürüyor. 40 yakın teşkilatımız var ve geekn konularda istişare ederek ona göre icra etmeye çalışıyoruz. Tüm kurumlarımız çalışmalarına devam ediyor. Prensiplerimizi göreve başlamadan önce ifade ettik. Yaptığımız istişareler sonucu kararlarımızı alıyoruz. Yaptığımız her işten sonuç almalıyız. Milletin taleplerini alıp onları yerine getirme gayretinde oluyoruz. Bizim derdimiz vatandaşımıza hizmetin en iyisini sunmak. İl genelinde yapacağımız çalışmaları önem sırasına koyarak çözmeye çalışıyoruz. Önem sırasına koymazsak pişman oluruz. Genel gidişıtımız iyi. Bazı konularda hızlanmamız gerekiyor. Onun üzerine çalışıyoruz. Daha iyi olması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Vali Alimoğlu, hakkında yazılan eleştiri konularına cevap vermesinin gerek olmadığını söyleyerek, “ Karabük’te okullarda tercih ve talepler çoğaldı. Karabük’te sınıf sıkıntısı yok ve sınıf başına düşen öğrenci sayısı 15. Bütün mesele vatandandaş kendi çocuğunu hangi okuluna verme kararını vereceğine kendisi karar versin. Bizmde görevmiz münasip yer bulmak. Kimsenin yerine ve başkasına zarar vermek istemeyiz. Şunada sıkıntımız yok. Yeni okul programlarımız var. Münasip yer arıyoruz. Okul yaptığımızda okul yerinin doğru olması lazım. Eğer bu doğru olmazsa başka sıkıntılar ortaya çıkar. Vatandandaş kendi çocuğunu hangi okula vermek istiyorsa onlar karar versin. Bütün okullara aynı gözle bakıyoruz. Biz yer bulalım ve bunu yaparkende kimseyi yerinden etmeylim. Şuanda yeni okul yapmaya kalksak buda en erken gelecek yıla yetişir. İdarenin görevi soruna çözüm ve çare bulmak. Geldiğim günden beri ilk duyduğum şikayet İmam Hatip lisesinin okul sorunu. Ben bu işllere kafa yoran kişiyim. Bir okulun okul olması için oranın müdürü A’dan Z’ye anlaması lazım. Bunun için ideal bir okulda 500 kişillik olmadığı noktada idaresinde sıkıntı yaşarız. İki 16’tane yapalım bir tane 32 derslik yapacağımıza” dedi.

Bürokrasinin yavaş işlemesinden ve hantal olmasına katılıyor musunuz yönündeki bir soruya ise Vali Alimoğlu, “ ‘Bir ah çekşem karşı ki dağlar yıkılır’ diyor türkü. Bu saçları niye ağarttım ki, biraz yaşımdan birazda işimden. Ben lüzumsuz bürokrasiden hiç hoşlanmam. Yarına kalan iştende hiç hoşlanmam. Ama şartlar olgunlaşacak ve kanun nizama uyacağız” ifadesinde bulundu.

Kahvaltıya Vali Alimoğlu’nun yanı sıra, Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Samit Tokmak, Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever, bazı Daire Müdürleri de katıldı.

Etiketler: » » » » » » »

Share