logo


Utancın görüntüleri… Lüks otomobillerle götürüldüler

Utancın görüntüleri...

Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından Ramazan ayı nedeniyle dilenerek vatandaşların duygularını istismar edip trafikte tehlikeye yol açan çocuklara yönelik çalışma başlattı.

Vatandaşların yoğunlukta olduğu bölgelerde dilenen çocukların, resmi kıyafetli polisleri fark edip kaçarak trafikte tehlike oluşturmaları üzerine sivil kıyafetli özel ekip oluşturuldu. Ekipler, kent genelinde dilenen çoğunluğu Suriyeli 27 çocuğu yakalayıp Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürdü.

Daha önce de dilenirken defalarca yakalanıp uyarıldıkları belirlenen çocuklardan Suriyelilerin, birbiriyle akraba oldukları ve ülkelerinde de dilencilik yaptıkları saptandı. Konaklama merkezi ile birlikte kentte barınan 80 bin Suriyeliden, 30 ailenin dilencilik yaparak vatandaşların duygularını istismar ettiklerini de belirleyen polisler, ara sokaklarda gizlenerek çocuklarını takip ettiklerini belirlediği aileleri, Çocuk Şube Müdürlüğü’ne davet ederek uyarı ve bilinçlendirme toplantısı düzenledi. Çocuklarını dilendirerek insanların duygularını istismar eden aileler hakkında idari işlem başlatıldı.

LÜKS ARAÇLARLA GELDİLER

Suriyeli çocuklar, Çocuk Şube Müdürlüğü’nde bilgilendirilerek uyarılan ailelerine teslim edildi. Ailelerin, çocuklarını emniyetten lüks araçlarla alması ise dikkat çekti.

Etiketler: » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

7+5 = ?