logo


11 Aralık 2017

Ünlü yönetmen Kemal Uzun vahşice öldürüldü!

Ünlü yönetmen Mustafa Kemal Uzun, çevirdiği dizilerde figüran olarak oynattığı O.A. isimli bir şahıs tarafından bıçaklanıp başına beyzbol sopasıyla vurularak öldürüldü. Yönetmenin evine kapıyı kırarak giren polis ekipleri korkunç bir manzarayla karşılaştı. Yönetmen Uzun’un kafası ezilmiş, karnına da bıçak saplanmıştı.

Şile Çavuşpaşa Mahallesi’nde yaşanan olay gece saat 02.00 sıralarında, yapılan bir ihbarla ortaya çıktı. Gelen ihbar üzerine adrese giden ekipler kilitli olan adresin kapısını kırarak içeriye girdi.

İçeride korkunç manzarayla karşılaşan polis yönetmen Uzun’u ölü halde buldu. Ceset üzerinde yaptığı ilk incelemede ünlü yönetmenin başına beyzbol sopasıyla vurularak ve bıçaklanarak öldürüldüğünü tespit etti. Ünlü yönetmenin özel eşyaları üzerinde inceleme yapan polis cep telefonu ve cüzdanı ile otomobilinin çalındığinı tespit etti.

Olay sonrası harekete geçen Cinayet Masası ekipleri etraftaki kamera görüntülerini incelemeye aldı. Görgü tanıklarının ifadesina başvuruldu. Cinayeti ünlü yönetmenin yönettiği dizilerde figüran olarak oynattığı O.A’nın gerçekleştirdiği belirlendi. O.A, Beylikdüzü’nde gözaltına alındı. Üzerinden Uzun’un cep telefonu çıktı. Cüzdanı nereye attığını hatırlamadığını söyleyen İ.A’nın verdiği bilgiyle yönetmenin otomobili de bulundu.

İŞTE İLK İFADESİ: KAFASINI BEYZBOL SOPASIYLA EZMİŞ

sayiş Şube Cinayet Büro Amirliği’nde sorgulanan O.A, ifadesinde, “ Dün öğlen saatlerinde Şişli’de bir kafede Mustafa ile biraz sohbet ettikten sonra Şile’ye bir balık restorana gittik. Daha sonra Uzun’un evine geçtik. Burada alkol aldık. Sohbet sırasında aramızda tartışma çıktı. Çok öfkelendim, bıçakladım, daha sonra da beyzbol sopasıyla başına vurdum.” dedi.

19 yaşındaki O.A ilk ifadesinde “Önce Şişli’de bir mekanda alkol aldık. Daha sonra Şile’ye geldik. Burada da bir balık restoranına gittik. Burada da içki içtik. Sonra eve gittik içki içmeye devam ettik. Bana sürekli içki içiriyordu. Tartışmaya başladık.” diyerek olayı anlattı.

KAFASINI EZMİŞ

O.A’nın cinayeti anlatmasının ardından yönetmenin evine giden polis, yönetmen Uzun’u olduğu şekilde yatağında kalbine bıçak saplanmış ve beyzbol sopasıyla kafası ezilmiş olarak buldu.

Zanlı O.A’nın Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki sorgusu devam ediyor.

AİLESİ ADLİ TIP ÖNÜNDE GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Kemal Uzun Çanakkale Yolun Sonu, Garip Bir Cinayet ve birçok filmin yönetmenliğini yaptı. 3 film senaryosu yazan, 4 filmde de oyuncu olarak kamera karşısına geçen Uzun’un cesedi Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

Mustafa Kemal Uzun’un adli tıptaki işlemleri sürüyor. Haberi alır almaz Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu önüne gelen ünlü yönetmenin ailesi ve yakınlarını bina önünde gözyaşı döktü.

ÖLDÜRÜLEN YÖNETMENİN AĞABEYİ KONUŞTU

Ünlü yönetmenin ağabeyi Fazıl Uzun, acı haberi sabaha karşı aldığını söyledi.
Mustafa Kemal Uzun’un tek kardeşi olduğunu ve konuşacak durumda olmadığı söyleyen Fazıl Uzun şu ifadeleri kullandı: “Sabaha karşı 05.00 gibi haber geldi. Hemen atladık geldik ve bu korkunç olayla karşılaştık. Hiçbir şey söyleyemiyorum. Tek kardeşimdi”.

Kaynak:Ferit Zengin/ Musa Kesler milliyet.com.tr

Etiketler: » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+10 = ?