logo


31 Ağustos 2016

Ünlü tatil sitesi ‘iflas etti’

tatil

2012 yılında Murat Bayındır tarafından kurulan ve ”Türkiye’nin ilk gerçek online tur operatörü” sloganıyla kurulan Tatilstil’in operasyonlarını durdurduğu bildirildi. Şirketin internet sitesine erişim sağlanamıyor.

Tatilstil sitesinin tamamen kapandığı görülüyor ve şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, genel merkezin kapatıldığı ve tüm çalışan personelin ilişiğinin kesildiği ve ileriye yönelik otel girişlerinin ve tur kalkışlarının yapılamayacağı bildirildi.

Tatilstil.com sitesinin Facebook üzerinde 34 bine yakın takip edeni var.

1

İnternette yayılan şirket açıklaması şu şekilde:

“Tatilstil.com tüm departmanları ile operasyonlarını sonlandırmıştır. Tüm personelin firma ile ilişiği dün gece yarısı itibariyle kesilmiş ve merkez ofis kapatılmıştır.

İleriye yönelik otel girişlerinizin ve tur kalkışlarınızın yapılamayacağını üzülerek belirtmek zorundayız.

Müşterilerinizin bankalarına ödeme itirazında bulunarak ödeme yapmamasını sağlamanız konusunda müşterilerinize dönüş yapmanızı rica ederiz.

Pasaportu Tatilstil.com’a olan müşterilerinizin pasaportları outgoing departmanınca iade edilecektir.”

Turizm Güncel sitesinde yer alan habere göreTÜRSAB’ın konuyla ilgili olarak şirket merkezine denetim ekibi gönderdiği öğrenilirken, şirket merkezinin kapalı olduğu, sahibi Murat Bayındır’a ve diğer yetkililere ise ulaşılamıyor.

Şirketten paket tur satın alan müşterilerin paralarnı sigorta şirketinden alabileceği, ancak sadece otel veya uçak bileti alanların durumunun ne olacağı ise bilinmiyor.

Tatilstil; Micestil ve Biletstil ile birlikte Estilotur çatısı altında faaliyet gösteriyordu.

MÜŞTERİLER TEDİRGİN

TurizmGüncel’e mesaj gönderen çok sayıda Tatilstil müşterisi, şirket yetkilerinin telefonlara cevap vermediğini ve paralarını geri alamamaktan endişe ettiklerini belirtiyorlar.

Kaynak:Hürriyet

Etiketler: » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

7+3 = ?