logo


27 Mart 2016

Ünlü oyuncuyu dolandıran çete yakalandı

Ünlü oyuncuyu dolandıran çete yakalandı

İstanbul’da, ünlü dizi oyuncusu Sarp Levendoğlu, satışa çıkardığı lüks cipini dolandırıcılara kaptırdı.

Güngören Asayiş Büro Amirliği, özellikle lüks araç sahiplerini hedef alan 7 kişilik çeteyi çökertti. Leventoğlu’nun Porche marka cipinin üçüncü bir kişiye satıldığı ortaya çıktı.

Dizi oyuncusu Sarp Levendoğlu, farklı ilçelerde, lüks oto galeriler açarak, araç sahiplerini dolandıran şebekenin kurbanı oldu. İddiaya göre ünlü oyuncu, Porche marka cipini satmak için Güngören’deki bir galeriye gitti. Sarp Leventoğlu, işyeri sahibi görünümündeki şebeke üyesiyle fiyat konusunda anlaştı. Devir işlemlerinin yapılacağı gün çekimi olan Levendoğlu, şoförüne vekalet verdi.

Tanınmış oyuncunun şoförü, aracı satmak için anlaşma yapılan galeriye gitti. Şoförü oyalayan dolandırıcılar, 16.30’da noterde buluşmak için randevu verdi. Levendoğlu’nun şoförü, notere gittiğinde galeri yetkilileri “Elemanı para çekmeye gönderdim. Noter kapanmadan imza atalım” dedi. Bunun üzerine şoför satış belgelerini imzalayarak, paranın ödenmesini bekledi.

GEÇ KALDI

Aracın devralan çete üyesi “ Şu çocuğa bir bakayım” diyerek dışarıya çıktı ve bir daha da dönmedi. Aracı sattığı kişiyi bulamayan şoför, durumu patronuna anlattı. Olayı öğrenen Sarp Leventoğlu, polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Bunun üzerine İstanbul Emniyeti’ne bağlı Güngören İlçe Emniyet Müdürlüğü soruşturma başlattı.

ARAÇLARI SATTILAR

Araştırmalarda Sarp Leventoğlu’nu dolandıran şebeke üyeleriyle ilgi 9 farklı şikayet daha olduğu belirlendi. Şebekeyle ilgili, şikayetçiler arasında film yapımcısı Murat Dündar’ın da yer aldığı öğrenildi. Şüphelilerle ilgili benzer şikayetlerin olduğunun anlaşılması üzerine, kapsamlı bir çalışma yapıldı. Şebekenin, dolandırıcılık yöntemiyle aldıkları araçları kısa sürede satarak ellerinden çıkardıkları tespit edildi .Şüphelilerin, Levendoğlu’na ait cipi de, İzmir’deki bir iş adamına sattıkları öğrenildi. Dündar’ın aracının ise İstanbul’da el değiştirdiği ortaya çıktı.

YAKALANDILAR

Araştırmalarda, çete üyesi 7 kişi tespit edildi. Şüphelilerin yakalanması için önceki gün operasyon startı verildi. Gözaltına alınan şüpheliler İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. İşlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

6+6 = ?