logo


22 Ekim 2015

Ünlü lokantada çocuk alanına asitli saldırıda ilginç gelişme

Ünlü lokantada çocuk alanına asitli saldırıda ilginç gelişme

Ataşehir’de ünlü bir lokantada önceki gün meydana gelen Avukat Işıl G.’nin 3 yaşındaki oğlu Y.K.’nın oyun yerinde üzerine asitli bir madde atılması olayında ilginç bir gelişme yaşandı.

Ataşehir’de ünlü bir lokantada 3 yaşındaki çocuğun üzerine asitli madde atılması olayı ile ilgili 2 kişi yakalandı.

KAMERALARA DIŞARIDAN MÜDAHALE EDİLMİŞ OLABİLİR

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmada olayın meydana geldiği lokantanın kameralarına, lokanta yetkililerinin haberi olmadan dışarıdan müdahale edilmiş olabileceği bilgisine ulaşıldı. Olay sırasında çekilen muhtemel görüntülerin bir hacker tarafından dışarıdan bir müdahale ile silinmiş olabileceği ihtimali üzerine görüntülerin kaydedildiği bilgisayar kasası polis tarafından inceleme altına alındı. Yapılan incelemede bilgisayar kasasındaki silinmiş olma ihtimali olan olay anı görüntülerine ulaşmak için çalışma yapıldığı belirtildi.

HEDEF, 3,5 YAŞINDAKİ MİNİK Y.K.

Bu arada, görgü tanıklarından elde edilen bilgiler doğrultusunda olayda şüphelinin hedefinin yaralanan Y.K. olduğu tespit edildi. Şüphelinin doğruca küçük çocuğa yöneldiği, yaralanan diğer çocukların sıçrayan maddeden zarar gördükleri öğrenildi.

ŞÜPHELER BİR KİŞİYİ GÖSTERİYOR

Olayı soruşturan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, elde edilen ilk bilgiler doğrultusunda şüpheli bir kişinin kimliğini belirlendi. Aileyi tanıdığı öğrenilen bu kişiyle ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdüğü öğrenildi.

AİLESİNDEN AÇIKLAMA

Ataşehir’de gittikleri lüks bir restoranda bir kişi tarafından yüzüne atılan kimyasal madde nedeniyle bir gözünü kaybeden 3 yaşındaki Y.K.’nın ailesi yaptığı açıklamada, “Öncelikli amacımız çocuğumuzun sağlığına bir an önce kavuşmasıdır. Bunun dışındaki maksatlı haberlere itibar edilmemesini diler, kamuoyuna saygıyla duyururuz” dedi.

Ataşehir’de ünlü bir restoranda yüzüne atılan kimyasal madde sonucu bir gözünü kaybeden 3 yaşındaki Y.K’nın anne ve babası konuyla ilgili açıklama yaptı. Aile tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Öncelikli amacımız çocuğumuzun sağlığına bir an önce kavuşmasıdır. Sorumluların derhal yakalanması ve olayın aydınlatılması adli makamların görevidir. Sorumlularının yakalanarak gereken cezayı alacağına inanmak istiyoruz. Bunun dışındaki maksatlı haberlere itibar edilmemesini diler, kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

HEDEF 3,5 YAŞINDAKİ MİNİK Y.K.

Bu arada görgü tanıklarından elde edilen bilgiler doğrultusunda olayda şüphelinin hedefinin yaralanan Y.K. olduğu tespit edildi. Şüphelinin doğruca küçük çocuğa yöneldiği, yaralanan diğer çocukların sıçrayan maddeden zarar gördükleri öğrenildi.

kimyasal madde atılan çocuk

 

ŞÜPHELER BİR KİŞİYİ GÖSTERİYOR

Olayı soruşturan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, elde edilen ilk bilgiler doğrultusunda şüpheli bir kişinin kimliğini belirlendi. Aileyi tanıdığı öğrenilen bu kişiyle ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdüğü öğrenildi.

KİMYASAL MADDE HENÜZ TESPİT EDİLEMEDİ

Öte yandan 3,5 yaşındaki Y.K.’nın yüzünün yanmasına ve gözlerinin zarar görmesine neden olan kimyasal maddenin ne olduğu tam olarak tespit edilemedi. Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan incelemenin sürdüğü testlerin bitmesinin ardından asitli maddenin belli olacağı belirtildi.

O MEKANDAN AÇIKLAMA GELMİŞTİ

17 Ekim Cumartesi akşamı Ataşehir Şubemizde bizleri büyük üzüntüye boğan, adı tarifsiz bir olay yaşanmıştır. Söz konusu olay adli makamlara intikal eden ve Adli Makamlar tarafından titizlikle araştırılan, soruşturması devam eden bir olaydır. Ayrıca şirketimiz üzerine düşen tüm yükümlülük ve sorumluluğu yerine getirerek Adli Makamlar ile tüm bilgileri paylaşmakta ve her türlü yardımda bulunmaktadır.

Bu kapsamda Adli Makamların talebi doğrultusunda soruşturmayı güvenli ve sağlıklı bir şekilde yürütebilmesi için bugüne kadar tarafımızdan bir açıklama yapılamamıştır.

Soruşturmanın selameti açısından yapamadığımız açıklamalar nedeniyle sosyal medyada ve bugün de çeşitli basın kuruluşları tarafından yapılan, kesinliği henüz netlik kazanmayan ve kamuoyunda markamız Develi ile ilgili olarak bilgi kirliliğine neden olan gerçek dışı haberler nedeniyle bu açıklamayı yapmak bir zaruret olmuştur.

Dileğimiz, öncelikle küçük yavrumuzun bir an önce iyileşmesi ve olayın failinin bulunmasıdır. Şirketimiz tarafından da gerek ailenin yanında olarak gerekse şikayetçi olunarak sürecin takipçisi olduğumuzu ve süreç içindeki tüm gelişmeleri kamuoyu ile paylaşmaya ve kamuoyunu aydınlatmaya devam edeceğimizi bildirmek isteriz.

Saygılarımızla,

Develi Restaurantları

OLAYIN YANKILARI SOSYAL MEDYADA DEVAM EDİYOR

1

2

3

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+9 = ?