logo

Ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Mete Alp tutuklandı!

Ünlü kalp cerrahı ‘bıçak parası’ istemesi sonucu tutuklandı!

Ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Mete Alp,hastasının ‘bıçak parası aldı’ şikayeti üzerine tutuklandı

İstanbul’da ünlü kalp cerrahi Prof. Dr. Mete Alp, bir hasta yakının, “Bizden ‘Bıçak parası’ istiyor” şikayeti üzerine, gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Alp, tutuklandı.

Olay Koşuyolu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşandı. İddiaya göre, 47 yaşındaki H.A., kalp krizi geçirince, ailesi hastaneye kaldırdı. Kalp damarlarında tıkanıklık olan kadının ameliyat olması gerektiği belirlendi. Bunun üzerine H.A.’nın oğlu, uzman bir cerrah aramaya başladı. Daha önce benzer bir amaliyat geçiren bir kişi H.A.’nın oğluna, Profösör Mete Alp’in ismini verdi. İddiaya göre, aracı olan kişi, söz konusu cerrahın ameliyatın başarılı geçmesi durumunda kendilerinden ‘Bıçak Parası’ isteyebileceğini söyledi. Aile, Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği Öğretim Görevlisi de olan Prof.Dr. Mete Alp’in yanına gitti. İddiaya göre, ünlü cerrah, paranın getirilmesi halinde ameliyata gireceğini söyledi.

ŞİKAYET ETTİ

H.A.’nın bir çok suçtan kaydı olan oğlu, ameliyattan bir süre sonra, savcılığa giderek şikayetçi oldu. “Prof. Mete Alp, ameliyat için bizden 3 bin lira ‘Bıçak Parası’ istiyor” dedi. Bunun üzerine, savcılık talimatıyla İstanbul Emniyeti’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü soruşturma başlattı. Seri numarası alınan paralar, H.A.’nın oğlu vasıtasıyla ünlü cerraha gönderildi. Bu sırada düzenlenen baskınla Mete Alp gözaltına alındı.

ADLİYEYE GİTTİ

Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülen Prof.Dr.Mete Alp, işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından hakim karşısına çıkan ünlü cerrah tutuklandı.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?