logo


20 Nisan 2016

Ünlü isimlerin Karaman davasına tepkileri

ensar

Sosyal medyada tepkiler büyüyor: Karaman’daki istismar davası başladı!

Karaman’da, Ensar Vakfı ve KAİMDER’e bağlı evlerde 45 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen öğretmen M. B. tutuklanmış ve on çocuğa tecavüz ettiği polis raporuyla belgelenmişti.

Bu haberin duyulması üzerine; Türkiye’deki sosyal medya kullanıcıların başlattığı kampanya sonucunda, Karaman olayı “stop child rape in Turkey” – “Türkiye’de çocuk tecavüzüne son ver” etiketiyle, tüm dünyada sosyal medya kullanıcıların en çok konuştukları ve tweet attıkları konular arasına girmişti.

Karaman’daki istismar davası bugün başladı. Dava başlamadan önce, mahkeme önünde protesto ve eylemlerin yasaklandığı duyuruldu. Öte yandan Ensar Vakfı Karaman şubesinin binasına Türk Bayrağı asılarak tabelası kamufle edilmeye çalışıldı.

Türkiye tek yürek oldu ve davanın sonucunu bekliyor. Twitter’da #ŞimdiEnsarıKapatmaVakti hashtagine tweet atanların sayısı yükseliyor. Ünlü isimler de dava hakkında paylaşımlarına devam ediyor.

İşte onlardan bazıları:

barış

Barış Atay: Hırsızı, katili, tecavüzcüyü bayrakla kamufle eden zihniyet arkalarında olsa da #ŞimdiEnsarıKapatmaVakti

sırdar

Nihat Sırdar: Ne Ensar’mış arkadaş…

2

Levent Üzümcü: Bu kimse ne derse desin, ne açıklama yaparsa yapsın şuursuzlara göre KK suçlu, hanımefendinin izzeti cart curt…

Aylin Aslım: #ŞimdiEnsarıKapatmaVakti

3

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

5+8 = ?