logo


‘Üniversite kıyamı’ndan halk otobüsünde mahalle baskısı…

'Üniversite kıyamı'ndan halk otobüsünde mahalle baskısı...

Yeni anayasa dindar mı olacak, laiklik anayasadan çıkarılacak mı tartışmaları devam ederken üniversitelerde ilginç olaylar yaşanmaya başladı.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre yeni anayasa dindar mı olacak, laiklik anayasadan çıkarılacak mı tartışmaları devam ederken üniversitelerde ilginç olaylar yaşanmaya başladı.

Kendilerine “Üniversite kıyamı” diyen bir grup, üniversitelerde ve otobüslerde eline Kur’an alarak vaazlar vermeye başladı.

Son paylaştıkları videoda ise otobüste kendilerini uyaran bir kişi ile sert bir tartışma yaşadıkları görülüyor.

Otobüste vaaz veren gençler, düşük sesle konuşmasını isteyen bir kişiye, “yatak odasındaki hareketi burada yapıyorsan ben burada konuşabilirim. Allah’ın kitabından rahatsız oluyorsan, Allah’ın dünyasında yaşamayacaksın. Rahatsız olan insin aşağı” gibi sözlerle karşılık verdi. Karşısındaki genç de “ben senin sesinden rahatsız oluyorum” dedi.

İkili arasında yaşanacak muhtemel kavga otobüstekilerin araya girmesiyle engellendi. Bu sırada bazı yolcuların ise tepki gösterip otobüsten indiği görüldü.

Görüntüler, başta Ekşi Sözlük olmak üzere sosyal medyada büyük tartışmalara neden oldu.

Öte yandan videoyu paylaşan “Üniversite kıyamı” grubunun, bazı üniversitelerde de gezip vaazlar verdiği ortaya çıktı. Grup adına açılan Facebook hesabında, üniversitelerde yapılan etkinliklerden fotoğraflar paylaşıldı.

1

2

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

5+2 = ?