logo


17 Mayıs 2016

Ümit Efekan: Oya olmasa Fahriye Evcen’e rol vermezdim

Ümit Efekan Oya olmasa Fahriye Evcen'e rol vermezdim

Ünlü yönetmen Ümit Efekan katıldığı televizyon programında, Oya Aydoğan ve Fahriye Evcen’le ilgili bir gerçeği ilk kez açıkladı. Efekan, dün son yolculuğuna uğurlanan Oya Aydoğan’ın sayesinde Fahriye Evcen’e rol verdiğini anlattı.

Ünlü yönetmen Ümit Efekan Elif Güvendik’in sunduğu Elifnağme programına konuk oldu. Efekan, Fahriye Evcen’e Oya Aydoğan sayesinde rol verdiğini açıkladı.

Ümit Efekan hastanede yaşam mücadelesi verirken Oya Aydoğan’a geçmiş olsun demediği için eleştiri oklarının hedefi olan Fahriye Evcen’in şöhret yolculuğunu anlattı. Ünlü yönetmen Fahriye Evcen’i Oya Aydoğan sayesinde tanıdığını söyledi.

“Oya olmasa Fahriye Evcen’e rol vermezdim”
Efekan “Oya bana bunu söylüyorsa tamamdır o iş. Sonuçta yılların Oya Aydoğan’ı. Oya rica etmese rolü Fahriye’ye vermezdim” dedi.

Ümit Efekan Fahriye Evcen’le tanışma hikayesini şu sözlerle anlattı: Yeni bir filme başlıyordum Fatma Girik’le beraber. Listede Ceyda Düvenci ve Açelya Akkoyunlu vardı. Oya Aydoğan benim kız kardeşimdir, başımın tacıdır. Oya da bana dedi ki “yeni bir diziye (Hasret 2006) başlıyorsun ben bir kızla tanıştım. Bir çekimde telefonunu da aldım. Ne olur onu oynat. Fiziği güzel değişik bir tipi var”. Oya bana bunu söylüyorsa tamamdır o iş. Sonuçta yılların Oya Aydoğan’ı. Çok güzel görürdü Oya. Ben de Oya’nın lafıyla Fahriye’yi ofise çağırdım, görüştük. İşi Fahriye’ye verdim. Arada Oya olmasa rol vermezdim ama verdim. Oya ilk Fahriye’yi (Asla Unutma 2005) dizisinde oynattı. Oya onun için çok çabaladı.”

Fahriye Evcen bu eleştirileri, katıldığı bir canlı yayında “sizi kim keşfetti?” sorusuna “bir iki kişi” diye geçiştirip Oya Aydoğan’ın ismini kullanmadığı için almıştır.

1

Ünlü oyuncu, bu eleştiriler üzerine sosyal medyada “geçmiş olsun” mesajı yayınlayıp Oya Aydoğan’ın cenazesine de katılmıştı.

Etiketler: » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+2 = ?