logo

Ülkemizde E-kitap Çılgınlığı Artıyor.

e-kitap-okumaÜlkemizde E-kitap Çılgınlığı Artıyor.

Elektronik kitap yani E-kitap geleneksel basılı kitapların yanı sıra elektronik ortamlarda hazırlanan kitaplara denir. Ülkemizde de son yıllarda e-kitap çılgınlığı başlamıştır.

E-kitap, normal kitaplara göre hem okuyucusuna hem yazarına hem yayınevine büyük katkıları olmuştur. Elektronik kitaplar sanal ortamda birçok olanağa sahiptir. Yazıların yanında görsel, ses ve müzik ile desteklenebilir. Geleneksel kitaplarda önemli yerlerin üzerini kolay bulmak ve vurgulamak için çizeriz fakat elektronik kitaplarda arama işlemi daha kolaydır. Gerek bilgisayar, dizüstü, mobil ve tabletlerde kolaylıkla “PDF” formatında dilediğiniz her yerde okunabildiği için geleneksel kitaplardan son yıllara göre bir adım öne çıkmaktadır.

E-kitap kullanıcılarının birçoğu ülkedeki kitap fiyatlarından yakınırlar. Elektronik kitaplar sanal mağazalarda geleneksel kitap fiyatlarına göre 3/1 oranındadır. Satışın hızlı bir şekilde yapılması doğu illerimizin daha hızlı erişiminin olması E-kitap sektörünü daha ileriye taşıyacağını göstermektedir.

Geleneksel kitap okuyucuları son yıllarda yayılan elektronik kitap çılgınlığına karşı gelmektedir. “Kitap sayfalarının kokusunu almadan kitapta anlatılanı anlayamazsınız” gibi eleştirileri vardır.

Öte yandan E-kitap okuyucuları için açılmış ve piyasadaki telif hakkı bulunmayan adeta sanal bir kütüphane haline gelen pdf kitap okuma siteleri mevcuttur. Birçok insanın faydalanması ve kütüphanelerde bile bulunamayan kitapları ekleyip ziyaretçilerine hizmet vermektedir.

Kaynak : www.pdfekitapoku.com

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?