logo

14 Kasım 2015

Ülke diken üstünde “250 silahlı cihatçı var”

Avusturya Anayasayı Koruma ve Terörle Mücadele Dairesi Direktörü Peter Grindling “Ülkemizde 250 silahlı cihatçı olduğunu biliyoruz. Bu nedenle Avusturya topraklarında her an Paris’tekinin benzeri saldırıların yaşanabileceğini göz ardı edemeyiz” dedi.

Başbakan Werner Fayman koalisyon ortağı ve başbakan yardımcısını, Savunma bakanı, içişleri ve dışişleri bakanlarını Başbakanlık binasına çağırarak olağanüstü toplantı düzenledi. Toplantıda stratejik bölgeler ile topluma açık kalabalık alanların korunması için güvenlik önlemlerinin arttırılması kararlaştırıldı.

Paris saldırılarının Avrupa’nın değerlerine yapıldığını açıklayan hükümet yetkilileri Fransa halkının yanında olduklarını belirttiler.

SURİYE TOPLANTISI DEVAM EDİYOR

Suriye Zirvesi Viyana’da devam ediyor. Suriye’de 4 yıldan fazla süredir devam eden iç savaşa son verme çabaları kapsamında Türkiye, ABD, Rusya, İngiltere, Almanya, Fransa ve Suudi arabistan Dışişleri Bakanları İkinci kez Viyana’da toplandılar. Toplantıda Türkiye’yi Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu temsil ediyor. Suriye’de krizin çözümü için önerilerin ele alındığı toplantıdan sonra katılımcı bakanların Türkiye’de gerçekleşen G-20 toplantısına katılmak üzere Antalya’ya hareket edecekleri belirtildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?