logo


19 Mayıs 2017

Uğur Dündar’dan Sözcü operasyonu için ilk yorum

Sözcü Gazetesi sahibi Burak Akbay’ın da aralarında bulunduğu 4 isim hakkında FETÖ adına suç işlemek suçlamasıyla operasyon başlatılmasından sonra duayen gazeteci Uğur Dündar’dan gündem yaratacak bir açıklama geldi. Dündar, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Sözcü gazetesinde gözaltılar olduğunu ve doğrudan gazeteye gideceğini ifade etti. Operasyona ilişkin olarak canlı yayında da açıklamalarda bulunan Dündar, ‘Gözdağı olduğunu düşünüyorum. Umarım bu yanlıştan dönülür diyorum’ dedi.

Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Bayram sabahı Sözcü’de gözaltılar varmış! Doğruca gazetem Sözcü’ye gidiyorum. Eğer Sözcü de FETÖ’cü ise, Türkiye’de herkes FETÖ’cüdür!..” dedi.

UĞUR DÜNDAR: SÖZCÜ’YÜ SUSTURMA GİRİŞİMİ

19 Mayıs Bayramı’na denk gelen Sözcü’ye algı operasyonuna ilişkin canlı yayında açıklamalarda bulunan Uğur Dündar, “Bizim kalbimiz Cumhuriyet için bayrak için vatan için çarpar, FETÖ’cülükle ilgimiz olamaz. Gözdağı olduğunu düşünüyorum. Umarım bu yanlıştan dönülür diyorum” dedi.

Çoluğum çocuğumla uğuraşıldığı malumunuzdur. FETÖ’nün zulmüne uğramış bir yazar olarak ben bu gözaltına alma operasyonuna anlam veremiyorum. Olsa olsa Sözcü’yü susturma girişimidir. Zamanlaması da manidar geliyor. Bugün herkes bayramı kutlayacak. Gündemi de biraz değiştirecek. Hakla hukukla bağdaşmayan tamamiyle gözdağı vermek amacıyla Sözcü’yü susturmak amacı ile atılmış bir adımdır. Dilerim umarım bu yanlıştan dönülür.

Etiketler: » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+2 = ?