logo

UEFA Avrupa Ligi’nde gecenin toplu sonuçları

UEFA Avrupa Ligi'nde gecenin toplu sonuçları

UEFA Avrupa Ligi’nin 2. haftası, saat 20:00 ve 22:05’te oynanan maçlarla sona erdi.

A Grubu’nda mücadele eden Fenerbahçe, deplasmanda İskoçya’nın Celtic ekibi ile 2-2 berabere kaldı. Sarı-lacivertliler, grupta ilk puanını aldı.

Norveç temsilcisi Molde ile Hollanda’nın Ajax takımı arasında oynanan grubun diğer maçı da 1-1 berabere sona erdi.

Beşiktaş, H Grubu’nda Sporting Lizbon’la 1-1 berabere kaldı. Grubun diğer maçında ise Lokomotiv Moskova, Skenderbeu’yu 2-0 yendi.

Türk hakem Halis Özkahya’nın yönettiği maçta İtalyan ekibi Lazio, Fransa temsilcisi Saint-Etienne karşısında 1-0 geriye düştüğü maçı 3-2 kazandı. Geçen hafta oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe derbisindeki performansıyla konuşulan Özkahya, Fransız temsilcisine 2 kırmızı kart gösterdi.

Gecenin toplu sonuçları ve oluşan puan durumu şu şekilde:

A Grubu

Celtic (İskoçya) – Fenerbahçe (Türkiye): 2-2

Molde (Norveç) – Ajax (Hollanda): 1-1

Takımlar O G B M A Y Av P
1 Molde 2 1 1 0 4 2 2 4
2 Ajax 2 0 2 0 3 3 0 2
3 Celtic 2 0 2 0 4 4 0 2
4 Fenerbahçe 2 0 1 1 3 5 -2 1

B Grubu

Rubin Kazan (Rusya) – Bordeaux (Fransa): 0-0

Liverpool (İngiltere) – Sion (İsviçre): 1-1

Takımlar O G B M A Y Av P
1 Sion 2 1 1 0 3 2 1 4
2 Liverpool 2 0 2 0 2 2 0 2
3 Bordeaux 2 0 2 0 1 1 0 2
4 Rubin Kazan 2 0 1 1 1 2 -1 1

C Grubu

Krasnodar (Rusya) – Gebele (Azerbaycan): 2-1

PAOK (Yunanistan) – Borussia Dortmund (Almanya): 1-1

Takımlar O G B M A Y Av P
1 Borussia Dortmund 2 1 1 0 3 2 1 4
2 Krasnodar 2 1 0 1 3 3 0 3
3 PAOK 2 0 2 0 1 1 0 2
4 Gebele 2 0 1 1 1 2 -1 1

D Grubu

Club Brugge (Belçika) – Midtjylland (Danimarka): 1-3

Legia (Polonya) – Napoli (İtalya): 0-2

Takımlar O G B M A Y Av P
1 Napoli 2 2 0 0 7 0 7 6
2 Midtjylland 2 2 0 0 4 1 3 6
3 Legia 2 0 0 2 0 3 -3 0
4 Club Brugge 2 0 0 2 1 8 -7 0

E Grubu

Dinamo Minsk (Belarus) – Rapid Wien (Avusturya): 0-1

Villarreal (İspanya) – Viktoria Plzen (Çek Cumhuriyeti): 1-0

Takımlar O G B M A Y Av P
1 Rapid Wien 2 2 0 0 3 1 2 6
2 Viktoria Plzen 2 1 0 1 2 1 1 3
3 Villarreal 2 1 0 1 2 2 0 3
4 Dinamo Minsk 2 0 0 2 0 3 -3 0

F Grubu

Marsilya (Fransa) – Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti): 0-1

Braga (Portekiz) – Groningen (Hollanda): 1-0

Takımlar O G B M A Y Av P
1 Braga 2 2 0 0 2 0 2 6
2 Marsilya 2 1 0 1 3 1 2 3
3 Slovan Liberec 2 1 0 1 1 1 0 3
4 Groningen 2 0 0 2 0 4 -4 0

G Grubu

Rosenborg (Norveç) – Dnipro (Ukrayna): 0-1

Lazio (İtalya) – Saint-Etienne (Fransa): 3-2

Takım O G B M A Y Av. P
1. Lazio 2 1 1 – 4 3 +1 4
2. Dnipro 2 1 1 – 2 1 + 1 4
3. Saint-Etienne 2 – 1 1 4 5 -1 1
4. Rosenborg 2 – 1 1 2 3 -1 1

H Grubu

Beşiktaş (Türkiye) – Sporting Lizbon (Portekiz): 1-1

Lokomotiv Moskova (Rusya) – Skenderbeu (Arnavutluk): 2-0

Takım O G B M A Y Av. P
1. Lokomotiv Moskova 2 2 – – 5 1 +4 6
2. Beşiktaş 2 1 1 – 2 1 + 1 4
3. Sporting Lizbon 2 – 1 1 2 4 -2 1
4. Skenderbeu 2 – – 2 0 3 -3 0

I Grubu

Belenenses (Portekiz) – Fiorentina (İtalya): 0-4

Basel (İsviçre) – Lech (Polonya): 2-0

Takım O G B M A Y Av. P
1. Basel 2 2 – – 4 1 +3 6
2. Fiorentina 2 1 – 1 5 2 +3 3
3. Lech 2 – 1 1 0 2 -2 1
4. Belenenses 2 – 1 1 0 4 -4 1

J Grubu

Karabağ (Azerbaycan) – Anderlecht (Belçika): 1-0

Monaco (Fransa) – Tottenham Hotspur (İngiltere): 1-1

Takım O G B M A Y Av. P
1. Tottenham 2 1 1 – 4 2 +2 4
2. Karabağ 2 1 – 1 2 3 -1 3
3. Monaco 2 – 2 – 2 2 0 2
4. Anderlecht 2 – 1 1 1 2 -1 1

K Grubu

Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) – APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi): 2-0

Schalke 04 (Almanya) – Asteras (Yunanistan): 4-0

Takım O G B M A Y Av. P
1. Schalke 04 2 2 – – 7 0 +7 6
2. Sparta Prag 2 1 1 – 3 1 +2 4
3. Asteras 2 – 1 1 1 5 -4 1
4. APOEL 2 – – 2 0 5 -5 0

L Grubu

Augsburg (Almanya) – Partizan (Sırbistan): 1-3

AZ Alkmaar (Hollanda) – Athletic Bilbao (İspanya): 2-1

Takım O G B M A Y Av. P
1. Partizan 2 2 – – 6 3 +3 6
2. Athletic Bilbao 2 1 – 1 4 3 +1 3
3. AZ Alkmaar 2 1 – 1 4 4 0 3
4. Augsburg 2 – – 2 2 6 -4 0

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?